Президент Грузії разом з опозиційними політичними силами не визнали підсумки парламентських виборів.


Представники чотирьох опозиційних політичних сил вирішили не брати участь у роботі парламенту.

27 жовтня президент Грузії Зурабішвілі відмовилася визнавати результати парламентських виборів і анонсувала проведення 28 жовтня у Тбілісі мітингу опозиції.

"Це було абсолютне шахрайство, повне позбавлення ваших голосів... Я не визнаю ці вибори. Ці вибори не можуть отримати визнання. Це еквівалентно визнанню вторгнення Росії сюди та підпорядкування Грузії Росії", - підкреслила президент Грузії Зурабішвілі під час прес-конференції, що відбулася після оголошення остаточних результатів парламентських виборів у країні.

Зурабішвілі зустрілася з членами опозиційних партій. Вона повідомила, що 28 жовтня о 19:00 за місцевим часом в Тбілісі відбудеться мітинг опозиції.

Сьогодні правоохоронці забороняють опозиційним силам встановлювати сцену та звукову апаратуру неподалік парламенту у Тбілісі. Цю інформацію озвучив представник найбільшої опозиційної партії Грузії "Єдиний національний рух" Павленішвілі.

Чотири опозиційні партії Грузії не визнали результатів парламентських виборів і відмовилися працювати у парламенті. Відповідно, до парламенту Грузії не увійшли 65 опозиційних депутатів, і на даний момент він буде однопартійним, пишуть грузинські ТГ-канали.

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе висловився щодо цього рішення: "Ні за своєю партійною структурою, ні за кадровим потенціалом жоден із них не представляє інтересу для роботи в парламенті. Тому їм слід самостійно визначитися, чи бажають вони увійти до парламенту. Ми не будемо витрачати на це час, адже парламент, так чи інакше, залишиться легітимним."

А речник грузинського парламенту Папуашвілі заявив, що президент Зурабішвілі безпосередньо залучена до сценарію заворушень у Грузії разом з опозицією.

За його словами, після перемоги на виборах правляча партія країни "Грузинська мрія" отримує 89 зі 150 мандатів, наголосивши, що парламент Грузії буде легітимним, незважаючи на відмову опозиції від своїх мандатів.

Міжнародні спостерігачі висловили занепокоєння щодо порушень, які мали місце під час виборів у Грузії. Експерти зафіксували численні випадки залякування виборців, тиску на державних службовців, насильства щодо спостерігачів, а також підкупу голосів, багаторазового голосування і вкидання бюлетенів, про що повідомила організація ОБСЄ.

Центральна виборча комісія Грузії та інші уповноважені органи повинні виконати свої зобов'язання і провести розслідування щодо виборчих порушень та висунутих звинувачень, заявили в Брюсселі. "Ми закликаємо ЦВК Грузії та відповідні інстанції здійснити свій обов'язок, забезпечивши швидке, прозоре та незалежне розслідування, а також ухвалення рішень стосовно виборчих порушень і звинувачень", - зазначається у повідомленні, яке було опубліковано Європейською службою зовнішньої діяльності в неділю, 27 жовтня.

"Важливо роз'яснити та виправити порушення. Цей захід є необхідним для відновлення довіри до виборчої системи", - зазначено далі. За останні кілька місяців населення Грузії "показало свою відданість демократичним принципам та європейському курсу своєї держави", додали в Брюсселі.

Європейський Союз з нетерпінням очікує на фінальний звіт і рекомендації Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ ОБСЄ), які повинні бути впроваджені якнайшвидше. У той же час, голова Європейської Ради Шарль Мішель планує включити питання Грузії до порядку денного неформальної зустрічі Євроради. Ця зустріч відбудеться в Будапешті на початку листопада.

Related posts