"Зламано надзвичайно захищену ціль": експерт коментує напад на аеродром "Борисоглєбськ".


За словами голови Українського центру безпеки, потрібно повністю зруйнувати льотну інфраструктуру противника на глибині в 500 км.

Силам оборони України вдалося уразити російський військовий аеродром "Борисоглєбськ" - голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан наголошує, що ЗСУ вдалося пробитися через ешелоновану ППО РФ.

Він також зазначив, що Україні вкрай важливо знищувати подібні об'єкти, аби знизити можливості противника.

За словами експерта Radio NV, "постійно переслідувати" кожну авіабомбу, що скидається Збройними силами України, неможливо через брак необхідних ресурсів. Збиття кожного літака є складним завданням, яке потребує тривалого планування — від тижнів до місяців. Тому, як підкреслив фахівець, пріоритетом залишаються удари по таких об'єктах, як аеродроми воронежа. Він також зауважив, що ці цілі були внесені до списку пріоритетів, який кілька місяців тому був представлений американським партнерам для узгодження напрямків використання їхньої зброї.

"Цілком зрозуміло, що сподівалися на те, що візит президента принесе певні зміни, але, на жаль, цього не відбулося. Проте, варто зазначити, що всі аеропорти в радіусі 300 кілометрів, а також ті, що розташовані на відстані до 500 кілометрів вглиб території Росії, взяті до уваги і є для нас пріоритетними", - зазначив Кузан.

Він зазначив, що українські оборонні сили активно шукають способи, щоб отримати доступ до таких цілей, аби знизити, принаймні, їхні можливості у повітрі та зменшити кількість атак з використанням авіабомб. Як пояснив керівник центру, Україні необхідно не просто завдавати ударів, а повністю знищити авіаційну інфраструктуру супротивника на відстані до 500 км. Кузан підкреслив:

"До цього часу саме цей аеродром вважався дуже захищеним, тому що тут дійсно знаходилася їхня передова авіація - Су-34, Су-35. Тобто це є достатньо нові літаки, вони були модернізовані й такі, що системно здійснювали авіавильоти, акидали наші позиції й наші міста цими авіабомбами. Це летовище вважалося захищеним досить добре системами протиповітряної оборони".

Він підкреслив, що Службі безпеки України вдалося виявити "ключик" і прорватися через багаторівневу систему протиповітряної оборони, і тепер російські сили ще тривалий час намагатимуться зрозуміти, як це могло статися.

"Чому, маючи значно потужніші ресурси, їм не вдається подолати ситуацію, навіть з наявністю балістичних ракет? Як сталося, що українські дрони все ж змогли... Таким чином, справді відбулося влучання в кілька точок, оскільки аеродром є великою льотною інфраструктурою, де зберігаються запаси пального. Згідно з попередніми даними, один з резервуарів з пальним був уражений," - зазначив Кузан.

Він зазначив, що на таких важливих військових базах зазвичай зберігаються запаси зброї, авіаційних бомб, пального та інших матеріалів. Можливо, що літаки, які опинилися під ударом, не були оперативно підняті в повітря. На його думку, ця атака стала для російських військ несподіваним ударом.

"Для нас це є свідченням здатності наших спецслужб, які можуть здійснювати такі складні операції і досягати навіть таких, здавалося б, найкраще захищених об'єктів. Адже аеродроми, а не нафтові заводи чи інші промислові або енергетичні об'єкти, вважаються найбільш охоронюваними місцями в Росії", - підкреслив Кузан.

У ніч на 3 жовтня українські безпілотники атакували військовий аеродром "Борисоглєбськ" у Воронезькій області Росії. За даними джерела у Службі безпеки України, дрони СБУ, а також ССО та інших Сил оборони атакували склади з КАБами, стоянки літаків СУ-35 і СУ-34, а також місця зберігання авіаційного пального на військовому аеродромі "Борисоглєбськ" у Воронезькій області РФ. Звідти ворог активно бомбить КАБами українські території.

Related posts