Мають намір розширити програму початкової військової підготовки.


У Генеральному штабі Збройних сил України оголосили про реформування організаційних аспектів підготовки та вдосконалення якості навчання для військовослужбовців у навчальних закладах. Зокрема, було затверджено нову програму базової загальновійськової підготовки (БЗВП), яка триватиме півтора місяця, на відміну від попередніх 30 днів.

На брифінгу в Укрінформі, що стосувався теми "Перетворення в організації підготовки Збройних Сил України", інформацію представив заступник начальника Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу ЗСУ, Герой України полковник Євген Межевікін.

Розширення системи підготовки заплановано реалізувати насамперед в рамках базової загальної військової підготовки (БЗВП), спеціалізованої підготовки, підготовки рядового складу, а також навчання інструкторів і сержантів. Необхідно також внести зміни в колективні методи підготовки. Ми маємо намір оновити формати й підходи до навчання військових, підвищити відповідальність командирів усіх рівнів за підготовку особового складу та провести трансформацію системи навчання інструкторів. Одним із ключових кроків, що сприяють покращенню підготовки та якості навчання наших військовослужбовців у навчальних центрах, є подовження термінів базової загальної військової підготовки. Для цього була розроблена та затверджена програма, яка передбачає термін навчання півтора місяця, -- зазначив Межевікін.

За його словами, за рішенням головнокомандувача Збройних сил Олександра Сирського, на фондах чотирьох ключових навчальних центрів уже розпочався пілотний проєкт збільшення підготовки на півтора місяця, до якого наразі залучено близько 500 військовослужбовців. В оновленій програмі БЗВП, зокрема, передбачені основи застосування БПЛА та окопного РЕБ, використання засобів радіоелектронної розвідки. Також передбачається підвищення тактики вогневої підготовки, розвідувально-диверсійної діяльності та навичок виживання на полі.

"Ми приділяємо особливу увагу сезонним тренуванням, зокрема навичкам виживання в холодну пору року, оскільки це має велике значення для військових різних спеціалізацій, які виконують свої завдання восени, взимку та навесні," -- підкреслив Межевікін.

Він повідомив, що первинна підготовка відбуватиметься виключно в навчальних закладах. Це має велике значення, оскільки для організації будь-якої підготовки поза межами навчальних центрів потрібно призначити адміністративний апарат, а також забезпечити наявність викладачів та науково-педагогічного персоналу.

Для кращих курсантів розглядається впровадження заохочувальних заходів. Наприклад, кращий військовослужбовець зможе обирати собі місце проходження майбутньої служби.

Межевікін також зазначив, що після завершення пілотного проєкту результати будуть проаналізовані, а потім будуть підготовлені рекомендації для головнокомандувача Збройних сил України.

"Після завершення пілотного проєкту у грудні цього року буде проведено аналіз отриманих результатів, враховуючи терміни навчання, та сформульовано рекомендації для подальшої інтеграції в основний курс загальної військової підготовки. Очікуються також зміни у фаховій підготовці, зокрема, оновлення програми підготовки спеціалістів, виключення застарілих предметів та тих, що дублюють зміст базової загальної військової підготовки. Замість цього, акцент буде зроблено на впровадженні бойового досвіду. Зокрема, планується включити елементи підготовки, що підтверджуються успішним бойовим досвідом і ефективним використанням озброєння та військової техніки, а також навчання тактичної медицини та норм міжнародного гуманітарного права", -- зазначив Межевікін.

Related posts