Морозов повідомляє, що Путін має намір укласти угоду з Іраном про залучення військових до конфлікту.
Політолог та експерт з політичних питань Олександр Морозов в розмові з ведучим програми "Студія Захід" Антоном Борковським підкреслив, що хоча мобілізаційний ресурс, який включає північнокорейських військових, є важливим, він не є найпріоритетнішим питанням на даний момент.
Цю думку він озвучив в ефірі телеканалу "Еспресо".
Путін, як стверджують, реагує на ситуацію в Курській області досить нестандартно, що може здатися парадоксальним. Можна провести таку аналогію: у відповідь на те, що українські війська зайняли частину Курської області, Путін міг би вирішити вторгнутися в Естонію, що сприяло б подальшій ескалації конфлікту. Проте, він обрав інший шлях, демонструючи світу, що змінює традиційний підхід до відносин із Північною Кореєю, відмовляючись від попередніх санкцій та переходячи до активної співпраці. Це також може сигналізувати про те, що Іран може стати наступним на черзі для подібних відносин. Москва вже уклала угоду про стратегічне партнерство з Пхеньяном. Нещодавно Пєсков зазначив, що такі дії не повинні викликати занепокоєння у міжнародної спільноти, оскільки це внутрішня справа Росії, і будь-які її рішення в рамках цієї угоди є цілком обґрунтованими та законними. Хоча насправді ситуація зовсім не така, Кремль намагається представити її саме так, - підкреслив Морозов.
На саміті БРІКС цього не відбулося, проте Путін запевняє, що буде укладена аналогічна угода з Іраном, як це сталося з КНДР. У такому разі Кремль зможе демонструвати іранські команди на своїй території, зазначає експерт з політики.
В Російській Федерації це пояснюватимуть військовими навчаннями та підготовкою, нібито освоюючи нову техніку. При цьому представники Кремля стверджуватимуть, що немає жодних обмежень, і вони можуть активно брати участь у воєнних діях проти України. Це, безумовно, ескалація і демонстративний крок з боку Путіна, який має на меті продемонструвати, що мирні переговори і перемир'я – це ілюзія. Кремль дає зрозуміти, що їхні наміри залишаються агресивними, і вони продовжать створювати проблеми, загрожуючи міжнародній безпеці, фактично формуючи альянс між Росією, КНДР і Іраном. Це, безумовно, абсурд, але така є логіка Кремля у нинішній ситуації.
4 жовтня видання Kyiv Post повідомило про трагічний інцидент, що стався в окупованій зоні Донеччини, де в результаті ракетного обстрілу загинуло 20 військовослужбовців. У їх числі виявилися шість військових з Північної Кореї, які надавали консультаційні послуги російським військовим.
У вівторок, 8 жовтня, міністр оборони Південної Кореї Кім Йонг Хен висловив занепокоєння, що Північна Корея може відправити свої війська в Україну для надання підтримки Росії.
22 жовтня в інформаційних джерелах з'явилися повідомлення про те, що Північна Корея направила до Росії не лише солдатів, а й військових пілотів. Водночас керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов повідомив, що перші представники північнокорейських військових мають з'явитися в Курській області.
28 жовтня генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив інформацію про розміщення військових з Північної Кореї в Курській області Російської Федерації, підкресливши, що це є "важливою ескалацією в контексті постійної участі КНДР у нелегітимній війні Росії".
Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ уже використовує військовослужбовців із КНДР на території України та що на полігони РФ із КНДР можуть перекинути до 12 тис. військових.
31 жовтня стало відомо, що Північна Корея відправила до Росії трьох своїх генералів, серед них заступник глави генерального штабу КНДР, який також є очільником головного розвідувального бюро держави.
Того ж дня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що, згідно з останніми даними, до 8 тис. військових із КНДР були перекинуті в Курську область РФ.
1 листопада президент Зеленський оголосив, що перші тисячі військовослужбовців з Північної Кореї вже знаходяться поблизу українського кордону.