Путіну слід знайти вихід з конфлікту, - стверджує політолог Орєшкін.


Розпочати переговори, коли частина Курської області знаходиться під контролем України, створює надзвичайно складну політичну ситуацію для Путіна.

Цю інформацію надав політолог та професор Вільного університету в Ризі Дмитро Орєшкін під час інтерв'ю з ведучим програми "Студія Захід" Антоном Борковським на каналі Еспресо.

"Найближчі місяці це буде для Путіна головним завданням - витиснути ЗСУ з Курської області, а далі вже як буде. Щодо Покровська - та сама Курська область не дає змоги Росії наступати широким фронтом. У Росії зараз є можливість наступати лише в одному вузькому напрямку - на Покровськ. Зрозуміло, що це дуже важливий пункт, але навіть якщо Росія через 3-4 місяці, можливо раніше чи пізніше, візьме його під контроль і водночас залишиться шматочок Курської області, для Путіна це не буде перемогою. Йому потрібно намалювати перемогу на своїх прапорах, пояснити, що він забезпечив безпеку російському народу, й після цього вже переходити до тих тягомотних домовленостей, які все одно на нього чекають", - сказав він.

За висловом Орєшкіна, всі подібні суперечки завершуються в момент, коли обидві сторони відчувають виснаження і не здатні досягти істотного прогресу в будь-якому напрямку.

На мою думку, ситуація вже наближається до певного завершення. Ми спостерігаємо, що фронт у загальному став більш стабільним, за винятком Покровська. Хоча певні рухи спостерігаються, їх не можна назвати швидкими чи героїчними. У стратегічному контексті зрозуміло, що плани Кремля щодо денацифікації, демілітаризації, усунення "кривавого режиму" в Києві та інші амбіції щодо НАТО залишаються невтіленими. І не здійсняться в майбутньому. Тепер колективний Путін замислюється, як вийти з цієї ситуації з гідністю. Проте Курська область не додає йому елегантності. Це свідчить про те, що стратегія відмови від європейських цінностей та перехід до китайсько-кадировсько-північнокорейської системи виявилася невдалою, - підкреслив він.

Рано чи пізно війна закінчується й починаються торги щодо виходу з цієї неприродної ситуації, зауважив політолог: "Зараз ЗСУ для Зеленського принесли дуже великий козир у цих переговорах. Тому що Путіну треба виходити з цієї війни. Зрозуміло, що він уже не зможе завоювати ні Херсон, ні Запоріжжя, і всі розмови про відвоювання цих чотирьох регіонів, які він уже оголосив російськими, перетворилися на порожнечу".

У вівторок, 6 серпня, уряд Курської області Російської Федерації оголосив, що нібито Збройні сили України намагалися прорвати російський кордон, але їхню спробу вдалося зупинити. Пізніше Міністерство оборони Росії повідомило, що "українська диверсійно-розвідувальна група відступила на свою територію". Водночас Головне управління розвідки Міністерства оборони України утрималося від коментарів щодо ситуації в Курській області.

7 серпня очільник Кремля Володимир Путін зібрав військове керівництво РФ через ситуацію в Курській області, яку він назвав "масштабною провокацією". В цей час речниця МЗС РФ Марія Захарова закликала міжнародну спільноту "рішуче засудити злочинні атаки київського режиму на російську територію".

10 серпня президент України Володимир Зеленський охарактеризував військові дії в Курській області як "перенесення війни на землю агресора". В той же вечір в Брянській, Курській та Білгородській областях Росії були введені заходи контртерористичної операції.

14 серпня стало відомо, що українські збройні сили створили на території Курської області Росії "санітарну (буферну) зону" з метою самооборони. У цьому районі планується організувати гуманітарні коридори для евакуації мирних мешканців, а у разі потреби в російському регіоні будуть утворені військові комендатури.

15 серпня, на зустрічі з президентом, головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський оголосив про створення першої військової комендатури в Курській області, яка має на меті надання гуманітарної допомоги місцевому населення.

15 серпня видання The Independent розповіло, що під час операції Збройних сил України в Курській області було захоплено приблизно дві тисячі російських солдатів.

13 вересня з'явилася інформація про те, що в серпні 2024 року росіяни подали Володимиру Путіну, лідеру Кремля, 1927 запитів стосовно зниклих безвісти або полонених солдатів. Ця цифра є найвищою від початку повномасштабного вторгнення.

У той же день Зеленський повідомив, що Росія має намір перекинути від 60 до 70 тисяч своїх військових у Курську область. Він зазначив, що ворог розпочав швидкі наступальні дії в цьому регіоні, проте не досяг значних успіхів.

19 вересня президент України Володимир Зеленський повідомив, що завдяки операції Збройних сил України в даному регіоні, приблизно 40 тисяч російських солдатів було змушено зосередитися на Курському напрямку.

Related posts