Виробництво танків стало проблематичним: російський військово-промисловий комплекс страждає від значного браку трудових ресурсів, повідомляють ЗМІ.


Сотні тисяч російських чоловіків перебувають на війні, трудові мігранти налякані, а жінок на роботу не прагнуть приймати.

Російська військова промисловість страждає від гострого дефіциту кваліфікованих робітників, що частково пов'язано із традиційним небажанням брати жінок на такі підприємства. Про це пише Business Insider.

Відзначається, що в даний час Росія направляє приблизно 40% свого федерального бюджету на військові потреби. Це потребує значних ресурсів, включаючи військову техніку та інфраструктуру для забезпечення функціонування армії.

У січні президент Росії Володимир Путін заявив, що "всього за останні півтора року в сфері оборони було відкрито більше ніж півмільйона нових вакансій". Однак варто зазначити, що факт створення робочих місць не гарантує, що всі вони були заповнені новими кадрами.

Дослідження, опубліковане на цьому тижні російською службою BBC, виявило, що впродовж одного з літніх місяців з'явилося близько 90 000 вакансій у сфері оборонної промисловості, які пропонують заробітну плату, що значно перевищує середні показники. Наприклад, для посади операторів верстатів з числовим програмним управлінням було оголошено близько 18 600 вакансій, проте на ці позиції надійшло всього 600 резюме, повідомляє видання.

Експерт у сфері російської оборонної промисловості Дара Массікот зазначила, що Росія має невикористаний потенціал робочої сили у вигляді жінок. Проте, з часів СРСР в країні існує заборона на прийом жінок на деякі "важкі" та "шкідливі" позиції, включаючи ті, що стосуються оборонного сектору.

"Росія воліє імпортувати іноземну робочу силу та використовувати засуджених, замість того щоб змінити трудовий кодекс [1970-х років написання] і дозволити російським жінкам працювати на певних типах робіт", -- каже Массікот.

Сьогодні Росія опинилася в складній демографічній ситуації, яка почала формуватися ще до пандемії COVID-19 та масштабної мобілізації. Країна відчуває брак близько 5 мільйонів працівників у різних галузях. За словами Массікота, тенденція до зменшення трудового потенціалу в Росії триватиме щонайменше до 2040 року.

Показово, що шалені державні витрати на військове виробництво - це єдине, що утримує російську економіку від обвалу в умовах санкцій, кажуть експерти.

Як повідомлялося в УНІАН, Росія без особливих труднощів обходить європейські обмеження, щоб продовжувати агресію проти України. Багато західних підприємств використовують звичайні лазівки для ведення бізнесу з РФ, оскільки Захід не забезпечив належних умов для покарання тих, хто порушує ці санкції.

Ми також зазначали, що якщо Саудівська Аравія реалізує свої наміри підвищити обсяги видобутку нафти, це призведе до фінансового дефіциту для Росії, яка потребує коштів для підтримки війни в Україні.

Related posts