Росіян інформували про можливий зріст цін на продукти харчування.


У Росії в наступному році ціни на продукти можуть зрости на 8-20% внаслідок загальної інфляційної ситуації, підвищення витрат на транспортування та високої облікової ставки Центрального банку РФ.

Цю інформацію надав Артур Леєр, віцепрезидент Асоціації експортерів і імпортерів, згідно з повідомленням The Moscow Times.

"Ціни на продукти харчування - одна з найволатильніших категорій. 2025 року ми, швидше за все, побачимо чергове підвищення. Особливо це буде помітно в цінах на імпортні продукти, сезонні фрукти та овочі", - сказав Леєр.

За його інформацією, ціна на молоко може піднятися до 90 рублів за літр, що на 10-15% перевищує актуальні показники. Вартість яловичини зросте до 700-800 рублів за кілограм (збільшення на 12%), тоді як свинина подорожчає до 500-600 рублів за кілограм (зростання на 10%).

"Також, у випадку нестачі імпортованих товарів, наприклад, фруктів та овочів, очікується підвищення цін на 15-20%", - зазначив він.

З початку 2024 року в Росії спостерігається зростання цін на харчові продукти, яке перевищує загальний рівень інфляції, що на 21 жовтня складає 8,4% в річному обчисленні.

Згідно з інформацією, наданою Росстатом, ціни на картоплю зросли на 50,4% з кінця минулого року. Вершкове масло подорожчало на 23,43%, сметана - на 11,96%, молоко - на 11,82%, баранина - на 21,15%, яловичина - на 10,24%, хліб - на 11,22%, а яблука - на 13,14%.

Прискорення продовольчої інфляції б'є насамперед по малозабезпеченим людям, у яких висока частка витрат на їжу.

Російська влада регулярно повідомляє про зменшення рівня бідності: у 2023 році частка громадян із доходами нижчими за встановлену межу бідності знизилася до історичного мінімуму — 8,5% (порівняно з 11,1% у 2021 році). Проте в країні залишається значна кількість людей, чиї доходи лише трохи перевищують межу бідності, що відносить їх до категорії "передбідних".

Ці особи формально не відносяться до бідних, проте в разі подальшого погіршення економічної ситуації можуть опинитися в цій категорії. До групи "передбідних" входять пенсіонери, які вже відчувають на собі наслідки зростання цін: за інформацією Росстату, в липні реальні пенсії (з урахуванням інфляції) виявилися на 1,3% нижчими у порівнянні з попереднім роком.

Окрім того, частка росіян, яким вистачає грошей на їжу, але не вистачає на купівлю одягу чи взуття, багато років тримається на рівні близько 20-25%.

Напомним:

Related posts