Служба безпеки України арештовує всіх, хто підпалює військову техніку, і ці особи повинні бути покарані довічним ув'язненням, вважає експерт.
Паліїв іноді виявляють, аналізуючи пости на підтримку Росії у соцмережах, але частіше їх вербують через пропозиції працевлаштування.
Служба безпеки арештовує всіх правопорушників, які підпалюють автомобілі військових. Це служить попередженням для інших паліїв: жоден не уникне відповідальності.
Політолог Олексій Голобуцький зазначає, що за такі злочини слід застосовувати покарання у вигляді довічного ув'язнення.
На думку експерта, мета компанії російських спецслужб по підпалу авто - посіяти зневіру у армії та суспільстві. "Самі ж росіяни ставляться до подібних агентів, як до непотребу. Часто їх кидають на гроші, або змушують вчиняти більш жорсткі порушення, погрожуючи викриттям. Виконуючи завдання на 1-2 тисячі гривень, вони ризикують решту життя провести за гратами. Адже СБУ затримала абсолютно всіх паліїв. І міняти їх росіяни точно не збираються", - акцентує Голобуцький.
"Здається, що після того, як у перший рік повномасштабного вторгнення ФСБ втратила свої агентурні мережі, вона почала активно шукати нові способи вербування. Інколи паліїв вдається виявити, аналізуючи проросійські публікації в соціальних мережах. Проте, частіше за все, вербування здійснюється шляхом пропозицій щодо працевлаштування", - зазначає експерт у галузі політики.
Експерт пропонує свій варіант того, як звести подібну кількість злочинів до мінімуму. "Затримання від СБУ важливі не тільки для справедливого покарання паліїв, але і як застереження для інших можливих заробітчан-злочинців. Але найголовніше - всі палії мають отримувати пожиттєві строки. Палити майно військових під час війни - що це, якщо не державна зрада?" - резюмує Голобуцький.
Нещодавно стало відомо, що в Києві співробітники Служби Безпеки України затримали п'ятьох паліїв. Ці злочинці підпалили п'ять автомобілів, що належать військовим, у трьох різних районах столиці, залишивши на місці інциденту провокаційні листівки. Російські спецслужби виявили паліїв, коли ті шукали можливості для заробітку через Telegram. Зловмисники спочатку виявляли потенційні мішені та надсилали фотографії російським кураторам для узгодження своїх дій.