Шість нових переробних підприємств отримали від держави близько 35 мільйонів гривень для свого розвитку. -- Delo.ua
Андрій Телюпа, заступник міністра економіки України, підкреслив, що в рамках грантової програми підприємства переробної промисловості мають можливість отримати до 8 мільйонів гривень для модернізації свого обладнання. Основною умовою є співфінансування в пропорції 50% до 50% та створення не менше ніж 5 нових робочих місць.
Якщо підприємство розташоване на деокупованих територіях або територіях де були, або можливі бойові дії, виробляє БпЛА, держава компенсує до 80% вартості проєкту, а грантоотримувач -- 20%.
Також заступник міністра зазначив, що на цю програму уряд передбачив у 2024 році 890,5 млн грн коштом державного бюджету та додатково 996 млн коштом Державного центру зайнятості.
З моменту старту програми в липні 2022 року було ухвалено 1033 позитивних рішення щодо надання грантів, загальна сума яких становить 5,2 млрд грн. З них, згідно з наказами Міністерства економіки, схвалено 813 заявок на 4,2 млрд грн, а відповідно до наказів Державного центру зайнятості – 220 заявок на загальну суму 996,9 млн грн.
Зокрема у 2024 році за наказами Мінекономіки фактично виплачено 654,4 млн грн, а також за наказами Державного центру зайнятості -- 196,4 млн грн.
Заявку на отримання гранту для підтримки або запуску підприємств у сфері переробної промисловості можна подати, перейшовши за цим посиланням.
Програма грантів на розвиток переробної промисловості, локалізація, часткова компенсація вартості техніки, індустріальні парки, підтримка проектів із значними інвестиціями, програми і продукти Експортно-кредитного агентства та інші є складовими політики розвитку українських виробників "Зроблено в Україні".
Нагадуємо, що під час засідання 15 жовтня Кабінет Міністрів ухвалив кілька нововведень стосовно надання грантів для підприємств переробної галузі.
Програму грантів на розвиток переробної промисловості розширили на:
Окрім цього, уряд вніс зміни до критеріїв щодо кількості робочих місць, які грантер зобов'язаний створити. Раніше ця вимога варіювалася від 5 до 25 робочих місць в залежності від суми гранту. Тепер же для всіх грантів обов'язковим є створення мінімум 5 робочих місць, незалежно від розміру фінансової підтримки.