Щоденник "Юності". Восьмий і завершальний день.


Польська поетична документалістика "Квіти України", італійська історична драма "Вермільйо" та історія українських туристів, які перетворилися на біженців, під назвою "Під вулканом".

У Києві відбувся 53-й міжнародний кінофестиваль "Молодість". Цього року захід вдруге з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну пройшов у звичному довоєнному форматі, включаючи міжнародні, національні та документальні конкурси, а також секції для повнометражних, короткометражних і студентських фільмів. Окрім цього, фестиваль запропонував дитячу програму Teen Screen і широкий спектр позаконкурсних заходів. Основними локаціями кінофестивалю стали кінотеатр "Жовтень" та, вперше після тривалої паузи, Київський будинок кіно. Детальніше про основні фільми фестивалю можна дізнатися тут. Інформацію про сьомий день фестивалю читайте за цим посиланням.

У суботу "Молодість" добігла кінця.

Перед фінальною церемонією ще була можливість переглянути повторні покази фільмів з різних програм. Одним з найбільш улюблених творів глядачів стали "Квіти України" (Польща, Документальний конкурс). Режисерка Аделіна Борець вдало обрала героїню для свого першого повнометражного фільму. Наталія, киянка з Дарниці, стала місцевою зіркою: вона живе в маленькій сільській хатині, утримує курей та кіз, доглядає за великим городом і пишним садом квітів — все це оточене багатоповерховими будинками. Забудовники роками намагаються її витіснити, але безуспішно. Наталія — дотепна, весела, із гострим язиком та легкою вдачею — сама по собі є яскравим персонажем, для якого навіть не потрібно вигадувати складний сюжет; достатньо просто навести на неї камеру.

Останньою новинкою в рамках позаконкурсної програми "Фестиваль фестивалів" стала італійська історична драма "Вермільйо", створена режисером Мауро Дельперо. Сюжет розгортається в 1944 році в гірському селищі Вермільйо. Прибуття дезертира П'єтро порушує спокійну атмосферу сім'ї місцевого вчителя. П'єтро закохується в Лючію, старшу доньку вчителя, і незабаром вони одружуються. Але їхнє щастя швидко затьмарюється закінченням війни. Поки світ намагається відновитися після жахів конфлікту, родина стикається з власними труднощами. "Вермільйо" вражає всім тим, що ми цінуємо в італійському кінематографі: яскраві виступи акторів, повільний, але захоплюючий темп і зворушливу драматургію. Окремою зіркою фільму стає вражаючий пейзаж Альп. "Вермільйо" здобув Гран-прі журі на Венеційському кінофестивалі.

Завершення фестивалю "Молодість" ознаменувалося показом нового фільму польського режисера Даміана Коцура під назвою "Під вулканом". Даміан вже має досвід роботи в Україні: його остання короткометражна стрічка "Як це було" була створена у співпраці з українською режисеркою Анастасією Солоневич.

У цій стрічці головними героями стає українська сім'я, яка під час відпустки на Канарських островах дізнається про повномасштабний наступ Росії. В результаті, за одну ніч вони з туристів перетворюються на біженців. Режисер Коцур зібрав вражаючий акторський ансамбль: виступи Романа Луцького, Анастасії Карпенко, Софії Березовської та Федора Пугачова вражають своєю майстерністю. Герої переживають сварки та примирення, радіють і сумують, відкривають один одному свої секрети. Даміан створив низку прекрасних сцен, де кожен персонаж розкривається зі свого неочікуваного боку. Весь сюжет відбувається на фоні захоплюючої природи Канарських островів. Проте варто зазначити, що одним з суттєвих недоліків фільму є його незавершеність і недосказаність сюжету. Незважаючи на це, я вважаю, що сильні сторони картини переважають.

Related posts