Стосовно інформації про статистику роботи Державної міграційної служби України - звернення до: Державна міграційна служба України.


We were unable to retrieve the mail server logs associated with this message.

Try opening the logs in a new window.

Скориставшись можливістю, хочу висловити Вам свою щиру повагу та звернутися з наступним питанням.

Державна міграційна служба України (ДМС) є головним органом виконавчої влади, діяльність якого регулюється та координується Кабінетом Міністрів України через призначеного Міністра внутрішніх справ. Ця служба відповідає за впровадження державної політики в сферах міграції, включаючи імміграцію та еміграцію, а також за боротьбу з нелегальною (незаконною) міграцією, питання громадянства, реєстрацію фізичних осіб, а також обслуговування біженців і інших категорій мігрантів, визначених законодавством.

Питання набуття громадянства України -- є предметом широкої суспільної дискусії та численних публікацій в засобах масової інформації, що свідчить про високий суспільний інтерес і викликало нагальну необхідність звернутись з цим запитом.

★ ★ ★

Відповідно, до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої та проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року та статті 10 Конвенції з прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати й поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами та незалежно від державних кордонів.

Виходячи з права на доступ до офіційних документів, яке закріплене Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), ратифікованою Законом України № 631-IX від 20 травня 2020 року, кожна особа має право, без будь-якої дискримінації, на запит отримувати доступ до офіційних документів, що зберігаються в державних органах. Під терміном "офіційні документи" мається на увазі будь-яка інформація, зафіксована у будь-якій формі, яка була створена або отримана та перебуває у володінні державних установ.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до статті 40 Конституції України, кожен громадянин має право подавати письмові звернення як індивідуально, так і колективно, а також звертатися особисто до органів державної влади, місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб. Ці органи зобов'язані розглянути всі звернення та надати обґрунтовану відповідь у терміни, визначені законодавством.

Відповідно до статті 34 Конституції України та статті 5 Закону України "Про інформацію", кожна особа має право на доступ до інформації, що включає можливість вільно отримувати, використовувати, розповсюджувати, зберігати та захищати інформацію, яка є необхідною для здійснення своїх прав, свобод та законних інтересів.

Згідно зі статтею 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації" доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію, при цьому відповідно до статті 19 цього самого закону запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію, незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

★ ★ ★

Виходячи з наведеного та спираючись на статті 19, 34, 40, 68 Конституції України, а також положення статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України "Про інформацію" і статей 1, 3, 4, 5, 6, 13, 19, 20, 24 Закону України "Про доступ до публічної інформації", які гарантують право подавати запити до розпорядників інформації для отримання публічних відомостей, --

ПРОШУ:

(1) Запропонувати статистичні дані щодо чисельності іноземних громадян, зазначивши країни їхнього походження (громадянство або попереднє громадянство), які перебували в Україні з 2014 року до сьогоднішнього дня.

* встановлено належність до громадянства України на підставі рішень судів;

* оформлено належність до громадянства України на підставі внесених написів "Громадянин України";

* набули громадянство України за територіальним походженням;

* отримали українське громадянство відповідно до Угод про спрощену процедуру зміни громадянства;

* надано громадянство України відповідно до Указу Президента України;

* відновлено у громадянстві України;

* отримали українське громадянство в результаті усиновлення, опіки, через громадянство батьків, визнання батьківських прав або їх встановлення.

(2) Надати статистичну інформацію про кількість іноземних громадян, вказавши країни їх походження (громадянства або попереднього громадянства), щодо яких в період з 2014 року по теперішній час прийнято рішення ДМС України за заявами шукачів захисту в Україні, зокрема:

* визнано біженцем;

* визнання особою, яка потребує додаткового захисту.

(3) Надати дані статистичного характеру про чисельність іноземців (іммігрантів) та осіб без громадянства, зазначивши країни їхнього походження (громадянства або попереднього громадянства) за період з 2014 року до сьогодні, щодо яких було проведено облік та:

* видано документи для постійного проживання;

* оформлено посвідок на тимчасове проживання.

Related posts