Шольц звернувся до Путіна з вимогою вивести російські війська з території України під час своєї першої телефонної розмови за останні два роки.

15 листопада канцлер Німеччини Олаф Шольц провів годину на телефоні з президентом Росії Володимиром Путіним.
Під час бесіди Шольц настійно попросив Путіна вивести війська Росії з території України. Він також закликав президента Росії показати готовність до діалогу з Україною, щоб досягти "справедливого та стійкого миру", як зазначено у повідомленні канцлерської служби.
Німецький керівник також акцентував увагу на тому, що участь військових з Північної Кореї у зіткненнях з українськими силами є суттєвим загостренням та розширенням конфлікту, передає Reuters з посиланням на джерело в уряді Німеччини.
Підкресливши, що Путін вже не має переваги у часі у війні проти України, Шольц також підтвердив непохитну готовність Німеччини продовжувати підтримувати Україну у боротьбі з російською агресією.
За словами джерела у німецькому уряді, Шольц і Путін домовилися підтримувати контакт, тим часом як канцлер збирається поінформувати союзників, партнерів, а також лідерів ЕС і НАТО про свою розмову з російським президентом.
Перед розмовою з Путіним, яка відбулася вперше з грудня 2022 року, Шольц зателефонував президенту України Володимиру Зеленському, й планував поговорити з ним також після своїх переговорів з російським президентом.
Згідно з інформацією, отриманою від анонімного джерела в Офісі президента України, український глава держави попередив канцлера про небезпеку переговорів з Путіним, підкресливши, що такі дії можуть знизити рівень ізоляції президента Росії та затягнути конфлікт в Україні.
"Президент зазначив, що це лише сприятиме Путіну, зменшуючи його ізоляційні заходи. Путін не прагне до справжнього миру; його мета - просто отримати паузу", - передає Reuters слова анонімного представника українського президентського офісу.
"Спілкування з ним надасть Путіну можливість змінити ситуацію та продовжити конфлікт. Це не призведе до миру, оскільки Путін знову повторюватиме неправду, яку озвучував протягом багатьох років, створюючи ілюзію, що він більше не перебуває в ізоляції", - зазначив український офіційний представник.
Шольц, який займає позицію найменш популярного канцлера в історії Німеччини, готується до загальнонаціональних виборів, запланованих на 23 лютого. Ці вибори були оголошені внаслідок політичної кризи, що виникла в урядовій коаліції Німеччини. Серед питань, які викликали суперечки в рамках коаліції, особливо виділяється питання фінансування допомоги Україні.
Німеччина займає друге місце після США за обсягом допомоги Україні. Канцлер Шольц постійно висловлює підтримку Україні в її боротьбі проти російської агресії. Проте, він поки що утримується від надання Україні далекобійних ракет Taurus, які могли б бути застосовані для атаки на цілі вглибині Росії, пояснюючи це страхом перед ескалацією конфлікту.