"Смертельна форма ангіни". Міністерство охорони здоров'я пояснило, як захистити себе від дифтерії.


Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook-сторінку "Центру громадського здоров'я".

Захворювання викликане бактерією Corynebacterium diphtheriae, яка може передаватися повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, чхань, поцілунків, а також через дотик до забруднених предметів, таких як посуд, іграшки або різноманітні поверхні.

Найефективнішим захистом від дифтерії є вакцинація. Хоча вакциновані люди також можуть захворіти, перебіг хвороби в них набагато легший. У той час як близько 20% невакцинованих пацієнтів помирають, навіть отримуючи своєчасне лікування. Особливо високий рівень смертності спостерігається серед дітей до 5 років і дорослих старших за 40 років.

Протягом 2-5 днів після зараження дифтерією можуть з'явитися такі ознаки:

Якщо не здійснювати лікування дифтерії, це може призвести до тяжких ускладнень, серед яких:

Особливо небезпечним є вплив токсину на нерви, які відповідають за функцію дихальних м'язів, оскільки це може викликати їх параліч і навіть зупинку дихання.

Усіх хворих на дифтерію необхідно негайно шпиталізувати, навіть якщо хвороба має легкий перебіг. Основним методом лікування є введення протидифтерійної сироватки, яка нейтралізує токсин у крові. Також застосовується антибактеріальна терапія для боротьби з інфекцією.

Вакцинація від дифтерії стартує вже в ранньому дитинстві. Перші три ін'єкції вакцини АКДП роблять у віці 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців відбувається перша ревакцинація. Подальші ревакцинації проводяться у 6 і 16 років, а потім повторюються кожні десятиліття.

Навіть якщо ваша дитина не отримала перші дози вакцини вчасно, вакцинація залишається необхідною. Вам слід звернутися до сімейного лікаря, який надасть рекомендації, враховуючи вік дитини та кількість вже зроблених щеплень. Процес безкоштовної вакцинації має свої особливості для дітей до та після 7 років, але за умови дотримання необхідних доз і правильних інтервалів, вакцина забезпечує ефективний захист.

Отже, вакцинація для дорослих є надзвичайно важливою. Якщо у вас виникають сумніви щодо вакцинації від дифтерії, варто звернутися до свого сімейного лікаря. Він допоможе вам скласти план безкоштовної вакцинації, щоб протягом семи місяців ви отримали всі три дози первинного курсу.

Related posts