Працівники американської розвідки вражені висуванням Ґаббард на посаду керівника агентства - Time.
Співробітники американської розвідки ошелешені рішенням новообраного президента Дональда Трампа висунути Тулсі Ґаббард на посаду директорки Національної розвідки США.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Time.
"Ми всі вражені," -- зазначив діючий працівник американської розвідки, який, за інформацією видання, мав досвід роботи в кількох попередніх урядах.
Аналітики в сфері розвідки висловлюють серйозне занепокоєння з приводу можливого призначення Ґаббард на посаду директорки Національної розвідки. Існує побоювання, що вона може втручатися у висновки розвідувальних служб, які ставлять під сумнів дії Росії, а також обмежити фінансування "перспективних розслідувань".
Деякі співробітники розвідки приватно розмірковують над тим, чи піти у відставку, якщо Ґаббард стане їхнім новим босом.
Директор національної розвідки - це посада, яка була створена після терористичного нападу на США 11 вересня 2001 року. Кандидат на посаду глави Національної розвідки потребує підтвердження Комітету з розвідки Сенату, який у минулому досліджував як фінансову інформацію щодо кандидата, так і результати перевірки кандидатів з боку ФБР. Ці перевірки проводяться, щоб переконатися, що кандидат не має великих непогашених боргів або зв'язків з іноземними урядами, які могли би скомпрометувати координацію роботи тисяч співробітників розвідки в ФБР, ЦРУ та інших агентствах.
Time додає, що Ґаббард практично не має досвіду роботи в розвідці. За вісім років роботи в Конгресі вона жодного разу не працювала в Комітеті з розвідки Палати представників, а мала призначення в Комітети з питань Збройних сил, закордонних справ і внутрішньої безпеки.
Натомість теперішня очільниця Національної розвідки Авріл Гейнс володіє значним досвідом у галузі розвідувальних служб, відзначає видання. Раніше Гейнс займала посаду заступниці директора ЦРУ під час адміністрації Барака Обами, а також виконувала обов'язки одного з провідних членів Ради національної безпеки в період його президентства.
Разом з тим, протягом останнього десятиліття Ґаббард виділялася своїми поглядами щодо зовнішньої політики. Вона довгий час скептично ставилася до аналізу американської розвідки та висловлювала точку зору, яка повторювала російську пропаганду.