Об’єднайтеся в одне: психолог озвучила шість висловлювань, які завжди присутні у здорових взаєминах.
Кожен психотерапевт підтвердить, що немає універсальних правил, які б визначали, як правильно вести себе у стосунках. Успішні пари можуть мати різноманітні формати, але існує шість фраз, які часто звучать у відносинах, де панують справжнє кохання та взаємна повага.
Емі Морін, психотерапевтка та авторка твору "13 речей, яких уникають психічно сильні пари", зазначила, що існують певні висловлювання, які часто вживають люди, що мають здорові партнерські стосунки.
Сховування можливо небезпечних даних від партнера – це не найкращий підхід. Навіть якщо ви вважаєте, що їм буде важко сприйняти цю інформацію, важливо обговорити всі ваші проблеми. Лише пам’ятайте про тактовність у спілкуванні. Наприклад, можна сказати: "Мені стало незручно, коли ти поділився з мамою нашим особистим справами".
Для того щоб виявити, чому деякі стосунки витримують випробування часом, клінічні психологи Джон і Джулі Готтман провели опитування більш ніж 3000 пар і спостерігали за їхніми взаємодіями протягом 20 років. Вони дійшли висновку, що не існує універсальної формули для розв'язання конфліктів, проте деякі види спілкування виявляються більш продуктивними. Висловлюючи свої потреби у підтримці партнера, ви демонструєте свої емоції.
Те, що ваші відчуття можуть відрізнятися від почуттів вашого партнера, не означає, що ви не здатні зрозуміти його емоції. За словами Морін, ця думка сприяє заспокоєнню та демонструє вашу здатність до співчуття.
Іноді виникають ситуації, коли вам буде потрібно зустрітися зі своїм партнером на спільній основі або хоча б підтвердити його слова. У психології ці висловлювання називають "досягненням згоди". Коли ви скажете, наприклад, "Давайте спробуємо знайти компроміс" або "Я вважаю, що ваша точка зору має свої переваги", ви продемонструєте, що уважно слухаєте свого партнера, а не просто прагнете відстояти власні переконання.
Розуміння власної участі в конфлікті є ключовим для взаємного розвитку, зазначає Морфн. "Якщо ви визнаєте свою відповідальність за певний аспект суперечки, це підвищує ймовірність того, що ваш партнер також визнає свою роль", — говорить вона. "Таким чином, ви зможете обидва спрямувати свою енергію на пошук рішення, замість того, щоб застрягати в звинуваченнях і суперечках про те, хто винен".
Успішні пари завжди знаходять шляхи для вирішення проблем спільно. Навіть якщо труднощі не стосуються їхніх відносин, спільні зусилля в пошуку розв'язання можуть зміцнити їхній зв'язок. "Хоча деякі виклики можуть бути поза контролем вашого партнера, наприклад, труднощі на роботі, ваша готовність працювати разом демонструє, що ви готові витратити свій час на те, щоб допомогти йому знайти оптимальне рішення", — зазначає Морін.