"Суддя підтримав позицію відповідача", - зазначила Леся Гасиджак, коментуючи вердикт суду у справі про цькування.
Директорка музею Голодомору звернулася до суду минулого року внаслідок цькувань, які вона зазнала через свою зовнішність.
Директорка Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак дала коментар щодо рішення Голосіївського райсуду Києва про відмову у задоволенні позову про захист гідності та ділової репутації. Вона розповіла, що отримала текст рішення через тиждень, як суддя його виніс.
Можу повідомити офіційно: суддя ухвалив рішення на користь відповідача і відмовив мені у задоволенні моїх позовних вимог. Якщо вказати коротко (оскільки там є 10 сторінок безглуздя), то суть обґрунтування відмови полягає в тому, що відповідач на своїй сторінці висловлював оцінні судження, використовуючи фрази на кшталт "на мою думку" та "я вважаю", а оцінні судження не підпадають під визначення дискримінації. "Судження є ментальним актом, який неможливо оцінити на предмет його правдивості чи коректності, оскільки це не є частиною судового розгляду", - зазначила Гасиджак у коментарі до рішення.
Як стверджує суддя, додає директорка музею Голодомору, вона є публічною особою, тому "межі допустимої критики щодо такої особи є значно ширшими, ніж щодо пересічної особи. Публічна особа, державний службовець повинні бути готовими до підвищеного рівня критики".
Гасиджак впевнена, що справу можна було виграти, проте це рішення не стало для неї сюрпризом. Вона також додала, що не має наміру подавати апеляцію.