Туреччина полегшує торговельні відносини з Росією завдяки валютному свопу.

Придуманий механізм покликаний полегшити процеси оплати для турецьких експортерів, зменшити витрати на банківські комісії та дозволити уникати затримок, викликаних санкціями проти Росії.
Приватна турецька компанія Bosphorus Gaz запустила нову схему розрахунків з Росією у вигляді валютного свопу рубль/євро. Про це повідомило агентство Bloomberg напередодні, 5 листопада.
За словами гендиректора Більгехана Устундага, цей механізм спростить платежі для турецьких експортерів, знизить банківські комісії та допоможе уникнути затримок, спричинених санкціями.
Система функціонує наступним чином: російські підприємства переводять платежі в рублях на рахунки Bosphorus Gaz, яка, у свою чергу, виплачує відповідну суму турецьким експортерам в євро. Отримані рублі компанія використовує для розрахунків за придбаний у Газпрому російський газ. Всі транзакції здійснюються через турецький державний банк Emlak Katilim Bankasi, що гарантує легітимність угод.
В даний момент система знаходиться на етапі тестування, але Bosphorus Gaz вже почала брати комісію за виконання свопів, хоча торгівля товарами, що підпадають під санкції, залишається забороненою.
Ініціатива Bosphorus Gaz є складовою більшої тенденції серед компаній, які намагаються знайти альтернативні способи для ведення бізнесу з Росією.
Серед подібних варіантів можна відзначити бартерні транзакції для аграрних товарів та фінансові розрахунки через країни-сусіди.
Нещодавно з'явилася інформація про те, що загроза введення вторинних санкцій США стосовно турецьких банків, які обробляють платежі з Росії, серйозно вплинула на торгівлю між Росією та Туреччиною.
У квітні ми інформували, що Туреччина, що займає другу позицію у світі після Індії за імпортом російської нафти Urals, продовжила збільшувати обсяги закупівель цього виду нафти в березні, досягнувши рекордного рівня імпорту, який перевищив 12 мільйонів барелів.
Водночас у березні США домовилися з Туреччиною про нову систему дотримання і введення нових санкцій проти Росії.