У Харкові були арештовані особи, які підпалювали військові автомобілі в надії на легку наживу.

За правопорушення, вчинене в умовах воєнного стану, винні можуть бути засуджені до ув'язнення терміном до 10 років.
У Харкові затримали двох чоловіків, які вчинили злочин з обтяжуючими обставинами в умовах воєнного стану. Вони підпали автомобіль, що належить військовослужбовцю ЗСУ, і тепер їх чекає судовий процес.
Про це повідомляє у Телеграмі Харківська обласна прокуратура.
Слобідська окружна прокуратура міста Харків завершила розробку та подала до суду обвинувальний акт, в якому особи, що підозрюються, звинувачуються у створенні перешкод для законної діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань під час особливого періоду, а також у навмисному знищенні чужого майна.
За даними слідства, наприкінці липня цього року 30-річний і 47-річний харків'яни, бажаючи підзаробити, через месенджер "Telegram" налагодили контакт з "роботодавцем" -- за попередньою інформацією, співробітником російської спецслужби.
Куратор дав чоловікам завдання — підпалити автомобіль військовослужбовця Збройних Сил України.
1 серпня цього року близько 2 години ночі на проспекті Байрона в Харкові, зловмисники побачили автівку "Jeep Grand Cherokee" камуфляжного кольору і підпалили її, а самі втекли з місця події. Але правоохоронці оперативно ідентифікували зловмисників та затримали.
Виявилося, що "роботодавець" обіцяв виплатити 1000 доларів США за успішне виконання завдання, проте чоловіки так і не отримали свої гроші.
За клопотанням сторони обвинувачення підпалювачам було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. За даний злочин паліїв чекає до 10 років позбавлення волі.
У Центрі протидії дезінформації зробили заяву щодо підпалу автомобілів українських військових. Там заявили, що це робота російської розвідки.
Відомо, що російське ГРУ залучає українців у тилових районах для здійснення підпалів та інших акцій дестабілізації. Вони обіцяють фінансову винагороду.
"Основна стратегія дій Росії в даний момент полягає в тому, що, не маючи можливості досягти успіху на фронті, вони намагаються посилити напругу в тилу", - зазначив керівник Центру політичного діалогу Андрій Коваленко. Він також підкреслив, що аналогічні завдання російські спецслужби виконують і в країнах Європейського Союзу, намагаючись збільшити кількість диверсій та створити негативний імідж українців як терористів серед населення європейських країн.