У Києві пройде Перший Всеукраїнський фестиваль культури ветеранів.
"Коло ветеранів" – це назва Першого Всеукраїнського фестивалю культури ветеранів, який пройде в Києві 22 вересня. Цей захід орієнтований на ветеранів, ветеранок, учасників та учасниць бойових дій, їхні родини, а також на всіх небайдужих українців.
Інформацію про фестиваль оприлюднив Український ветеранський фонд на своїй веб-сторінці.
"Коло ветеранів" -- це перший захід в Україні, який по-справжньому об'єднає військових та цивільних. Організатори -- Український ветеранський фонд -- зазначають, що місія заходу не лише надати моральну підтримку, створити можливості для реінтеграції ветеранів, а і показати єдність, повагу та міцний зв'язок з боку цивільного суспільства для тих, хто пережив надзвичайно важкі події в своєму житті.
Фестиваль не лише познайомить відвідувачів з ветеранською культурою, а й стане майданчиком, який дозволить показати цивільним, яким є життя ветеранів.
Організатори сподіваються, що "Коло ветеранів" перетвориться на простір для взаємодії між ветеранами та цивільними і надасть їм можливість більше дізнатися один про одного. Адже насправді це, на даний момент, це майже два різні світи з різним відчуттям життя, задачами і сприйняттям реальності. У дружньому просторі ветерани зможуть відволіктися від буденних проблем, провести час разом та обмінятися досвідом, а цивільне населення -- ближче познайомитися зі спільнотою ветеранів та зміцнити соціальні зв'язки.
"Коло ветеранів" — це подія всеукраїнського масштабу, яка має на меті об'єднати не лише ветеранів, але й цивільних осіб. Україна має потенціал стати країною з найбільшою кількістю ветеранів та ветеранок у світі. Згідно з останніми даними Міністерства у справах ветеранів, наразі в Україні налічується 1 мільйон 200 тисяч ветеранів. Прогнозується, що до завершення війни ця кількість, разом з їхніми родинами, може сягнути 5-6 мільйонів. Тому ми запрошуємо на фестиваль усіх ветеранів, їхні сім'ї, родини загиблих військових та цивільних осіб для спільного об'єднання та взаємодії", — зазначила Юлія Кіріллова, очільниця Українського ветеранського фонду та ветеранка.
Фестиваль буде включати шість інтерактивних секцій:
Місце, присвячене адаптивним видам спорту, включає в себе стрільбу з лука, волейбол для сидячих, баскетбол для людей на інвалідних візках та безліч призів. Окрім цього, відвідувачі зможуть насолодитися літературним простором, ярмарком, на якому представлять продукцію бізнесів ветеранів, а також можливістю презентувати свої інноваційні ідеї потенційним інвесторам. Не забувайте також про фото- та арт-локації, де можна створити унікальні вироби власноруч.
В арт-просторі відбудуться майстер-класи, на яких кожен бажаючий матиме змогу продемонструвати свої здібності та долучитися до роботи з деревом, кераміки, живопису. Це чудова можливість розвинути нові вміння, які можуть слугувати основою для перспективних кар'єрних шляхів.
Не обійдеться без конкурсів та цікавого дозвілля у дитячій зоні, цінних призів та нових знайомств. У літературному просторі це буде презентація книжок ветеранів.
На місці психологічної допомоги всі бажаючі мають можливість відвідати лекцію, присвячену стратегіям подолання труднощів повернення до мирного життя.
Унікальний сюрприз сьогодні – музикант і захисник YARMAK!
З метою забезпечення безпеки інформація про місце та час проведення заходу буде доступна лише для зареєстрованих учасників. Для тих, хто бажає приєднатися, необхідно пройти реєстрацію, яку можна здійснити на веб-сайті Українського ветеранського фонду.
Довідково: Український ветеранський фонд -- це експертна платформа розвитку ветеранських можливостей для підтримки ветеранів та їхніх родин, сімей загиблих. Фонд забезпечує для ветеранам додаткові можливості та ресурси для продуктивної реінтеграції в цивільне життя. А також активно виступає за захист прав та інтересів ветеранів, представляючи їх перед державними структурами, організаціями та суспільством. За 2 роки було профінансовано 857 ветеранських бізнесів на суму 432 млн грн. Також надано близько 3 тис. юридичних консультацій та оброблено 33 456 запитів на гарячій лінії кризової допомоги.