У Львові запустили першу літературну резиденцію на базі бібліотеки.


У понеділок, 30 вересня, в Україні відзначався день бібліотек, коли родина Калинців передала літературну майстерню для створення резиденції, яка функціонуватиме при Львівській муніципальній бібліотеці. Про це повідомила пресслужба міської ради Львова.

"Наразі обговорюється передача приміщення літературної майстерні на баланс бібліотеки. У цій майстерні колись працювали відомі постаті, такі як Ярослав Дашкевич та Ірина та Ігор Калинці. Сім'я Калинців ухвалила це рішення з метою забезпечити функціонування простору на благо громади, аби вшанувати внесок дисидентів у наше сучасне незалежне життя, за яке ми продовжуємо боротися. Важливо також переосмислити творчість та досягнення шістдесятників, вносячи нові контексти. Усе це робиться для того, щоб пам'ять про них залишалася живою", - зазначили представники Львівської муніципальної бібліотеки.

На святковій церемонії передачі приміщення особисто з’явився поет, прозаїк і дисидент Ігор Калинець.

"Основна мета цієї літературної резиденції полягає в організації середовища, яке сприятиме проживанню, рефлексії та вивченню дисидентського руху, зокрема через призму сучасних українських письменників, перекладачів і дослідників української літератури та її процесів", - зазначили в бібліотеці.

30 вересня відбулося повторне відкриття резиденції, хоча попереду ще залишилося багато роботи з ремонту та організації простору. Тим не менш, приміщення вже готове для проведення квартирників, зустрічей, а також обговорень на теми дисидентства, літератури та поезії.

Довідка

Ігор та Ірина Калинці - українські дисиденти, шістдесятники, які займалися поетичною та письменницькою діяльністю.

У 1972 році Ігор Калинець отримав шість років позбавлення волі та три роки заслання через свою участь у дисидентському русі. Схожий вирок був винесений і його дружині Ірині Калинець-Стасів. Їхня донька Звенислава залишилася в Львові, і батьки змогли побачити її лише в 1980-х роках.

Після свого повернення з вигнання Калинці активізували свою громадську та мистецьку діяльність.

Related posts