У польській столиці проходить глобальна конференція, присвячена відновленню України.

Відновлення України. У Варшаві проходить міжнародна конференція, присвячена відбудові та відновленню України. Політики з Європи та України, а також інвестори, бізнесмени та представники громадських організацій обмірковують шляхи, як надати підтримку Україні в умовах війни.
Які ж ініціативи були представлені в Варшаві? Про це розповість наша журналістка Наталія Шумакова.
Наталія Шумакова, журналістка на зв'язку:
Вибір Варшави в ролі місця проведення заходу не був випадковим. Це рішення сприяло тому, щоб залучити якомога більше інвесторів з різних країн, які могли б приїхати ближче до українського кордону, ознайомитися з українськими проєктами та запропонувати свої рішення. У заході взяли участь делегати з шестисот компаній з Європейського Союзу, Сполучених Штатів та України.
На конференцію також завітали міністри з країн Євросоюзу та Великої Британії. Делегацію з Лондона очолила державний міністр промисловості Сара Джонс.
Сара Джонс, міністр промисловості у Великій Британії.
Ми тут, оскільки підтримуємо Україну, і будемо робити це стільки, скільки буде потрібно. Деякі британські енергетичні компанії, які беруть участь у сьогоднішній конференції, повинні подолати певні перешкоди, щоб сприяти відновленню України. Незалежно від того, чи йдеться про захист існуючих об'єктів, створення нових енергетичних систем або відновлення, вже очевидно, що багато бізнес-структур Великобританії та приватного сектору готові прийти на допомогу. Разом з безумовною підтримкою України з боку уряду Великої Британії, який залишається непохитним і готовим продовжувати фінансування.
Йдеться про 2 різних етапи. По-перше, це відбудова під час воєнних дій, зокрема, захист вже наявних об'єктів інфраструктури. Пріоритетом, як і раніше, залишається безпека населення, збереження життя наших громад в умовах воєнного стану. Міністр енергетики Герман Галущенко, який очолив українську делегацію на конференції у Варшаві, вважає, що головним викликом цієї зими знову стане захист об'єктів енергетики. Росіяни систематично за допомоги ракет і дронів нищать українську енергетичну систему.
Герман Галущенко, очільник Міністерства енергетики України:
Зараз тут присутні більше як 600 компаній з понад 40 країн світу. Це компанії, які бачать своє майбутнє в Україні, це компанії, які вже є в Україні, і це українські компанії, які шукають партнерів для реалізації різних проєктів. Це і відновлювальні джерела енергії. Багато інновацій - і з погляду генерації, і з погляду передачі енергії.
Чи зможуть партнери допомогти подолати цю зиму? Так, це вже відбувається. Розпочав свою діяльність фонд підтримки енергетичного сектору України, який має на меті зібрати понад 700 мільйонів євро. Ці кошти спрямовані на придбання важливого обладнання.
Українські підприємства презентували інноваційні проєкти, які привернули увагу міжнародних інвесторів і партнерів. Наприклад, компанії в сфері будівництва продемонстрували спеціальні захисні конструкції, здатні витримувати удари дронів та навіть ракетних систем.
Юлія Кондашевська, керівниця L7:
Наші конструкції розташовані в зонах підвищеного ризику. Вони слугують надійним захистом для критично важливої інфраструктури. Ми можемо повністю герметизувати ці резервуари з нафтопродуктами, що дозволяє їм залишатися непошкодженими від уламків ракет або ударів дронів типу "Шахед". Ці споруди здатні витримати прямий удар дронів "Шахед".
Ці системи інженерного захисту допомагають втримувати енергосистему. Політики, урядовці та бізнесмени дискутували й про наступний - другий етап відбудови. Уже після завершення воєнних дій. У пріоритеті - відновлення зруйнованих будинків та зведення житла для людей, які його втратили. Від початку повномасштабної війни російськими ракетами та дронами знищено та пошкоджено понад 250 тисяч житлових будинків.