У разі "перемир'я" Росія з часом знову відновить військові дії, - зазначив народний депутат.


За словами Романа Костенка, коли Росія не може виконати з першого разу свої завдання, вона перегруповується і підсилюється.

У випадку ймовірного створення демілітаризованої зони на усій ліній фронту і зупинення війни через деякий час Росія відновить бойові дії з новою силою. Таке переконання в ефірі Радіо NV висловив секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат Роман Костенко.

"Це факт. Подивіться на Чечню. Подивіться на Грузію та інших, де Росія, коли не може виконати з першого разу свої завдання, перегруповується, підсилюється і досягає потім своїх цілей", - сказав нардеп.

Крім того, він зазначив, що з США надходять тривожні сигнали напередодні офіційного вступу Дональда Трампа на посаду, що відбудеться 20 січня. Зокрема, його запитали про те, які надії він покладає на новообраного президента.

"Всі нинішні висловлювання, які ми спостерігаємо, або походять від його найближчих співробітників, або ж є перепостами твітів та інших натяків. Я б не радив звертати на них серйозну увагу в даний момент, адже варто дочекатися офіційних заяв. Коли Дональд Трамп розпочне виконувати свої обов'язки, тоді кожна його заява набуде статусу офіційної," – підкреслив Костенко.

Депутат підкреслив, що в даний момент можна помітити тенденцію, коли деякі особи спочатку висловлюють певну думку, а потім її спростовують, стверджуючи, що мали на увазі зовсім інше.

У той же час, як зазначив Костенко, його непокоїть ряд сигналів, що надходять із США. Зокрема, він виділяє швидке ухвалення рішення про постачання Україні значної кількості ракет для систем протиповітряної оборони, зокрема для "Patriot", а також збільшення обсягу військової допомоги. Крім того, він звертає увагу на поступове прагнення використати всі невитрачені кошти з загального пакету в розмірі 60,8 мільярдів доларів.

"Ці сигнали свідчать про те, що адміністрація Байдена усвідомлює можливі труднощі, пов'язані з діями Трампа, які можуть негативно вплинути навіть на їхню політику щодо України. Якщо вони надавали нам підтримку, але не в повному обсязі, складається враження, що вони очікують серйозних проблем. Тому мені не до вподоби ці сигнали. Загалом, будемо робити висновки, коли Трамп знову займе свою посаду," - зазначив Костенко.

Одночасно він вірить, що в результаті будуть ухвалені вірні рішення, які забезпечать захист інтересів України.

Як повідомляв УНІАН, після очевидної перемоги Трампа на виборах президента США, які відбулися 5 листопада, в західних медіа почали з'являтися різні ідеї про можливі варіанти завершення війни. Зокрема, видання Associated Press писало, що Трамп у перший день на посаді планує посадити Росію та Україну за стіл переговорів.

Окрім того, як повідомляє видання The Telegraph, один із розглядуваних планів Трампа передбачає можливість розміщення британських та європейських військових в Україні. Зокрема, ці війська можуть зайняти буферну зону протяжністю 1200 кілометрів між збройними силами обох сторін.

Відповідно до планів трьох членів політичного штабу, нинішня лінія фронту буде призупинена, а Київ погодиться на відтермінування вступу до НАТО на два десятиліття. В обмін на це, Україна отримає значну кількість військової техніки від Сполучених Штатів, що дозволить їй утримати Москву від можливого нового агресивного наступу.

Related posts