Украинцы, у которых в домах находятся дрова без соответствующих документов, могут столкнуться с штрафами или даже тюремным заключением.
10 октября Верховная Рада Украины одобрила Закон Украины, который вносит изменения в Кодекс Украины об административных правонарушениях и Уголовный кодекс. Это касается улучшения ответственности за правонарушения, связанные с охраной растительного мира, использованием лесных ресурсов и борьбой с незаконным оборотом древесины. Законопроект получил номер 9665.
Законодавчі зміни вдосконалюють Кримінальний кодекс України та Кодекс України про адміністративні правопорушення, зокрема в аспекті відповідальності за порушення норм вирубування, а також за пошкодження чи знищення дерев і чагарників. Це нововведення сприятиме більш ефективному застосуванню законодавчих норм на практиці, а також забезпечить дотримання принципу диференціації покарань залежно від ступеня тяжкості правопорушень.
Прийнятим Законом доповнюється КУпАП новою статтею 65-2, яка передбачає встановлення адміністративної відповідальності за незаконне перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини, без документів, які підтверджують законність походження дерев, чагарників або деревини, або з такими документами, які підроблено, одержано незаконним шляхом або які містять завідомо неправдиві відомості. Такі порушення каратимуться накладанням штрафу на громадян у розмірі від 510 - 15300 грн, на посадових осіб від 3400 - 15300 грн.
Крім того, Законом доповнюється Кримінальний Кодекс України новою статтею 246-1, яка передбачає встановлення кримінальної відповідальності за перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини без документів, що підтверджують законність походження дерев, чагарників або деревини, або з такими документами, які підроблено, одержано незаконним шляхом або які містять завідомо неправдиві відомості, вчинені у значному розмірі, - караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Такі ж дії, здійснені повторно або за попередньою угодою групою осіб, або вчинені в значних обсягах, караються штрафом у розмірі від десяти до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавленням волі на термін від п'яти до семи років.
Під значним розміром у цій статті слід розуміти вартість дерев, чагарників або деревини, яка становить більше ніж двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а під великим розміром - більше шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Цей Закон почне діяти з наступного дня після його публікації.
На 3 листопада законопроект знаходиться на стадії підписання Президентом України.