Україна планує замінити деяких військовослужбовців на передових позиціях роботизованими системами.


Що відомо про залучення роботів до війни проти Росії

Борняков зазначив, що в Україні вже розпочато випробування концепції, яка здатна вдвічі знизити чисельність військових на передньому краї, завдяки впровадженню роботизованих технологій.

На його думку, з моменту старту агресивної війни, розв'язаної Росією проти України, сектор Defense Tech пережив значний прогрес.

Борняков зазначив, що це сталось переважно завдяки зусиллям приватного сектора.

Офіційна особа зазначила, що на початку 2022 року в Україні існувало лише три виробники безпілотників. Сьогодні ж їхня кількість перевищує 700.

Він також зазначив, що два роки тому лише 7 компаній займалися виробництвом засобів радіоелектронної боротьби, тоді як сьогодні їх кількість перевищила 120.

Борняков зазначив, що в Україні вже існує кілька десятків проектів, що використовують штучний інтелект для очищення територій від мін.

Заступник керівника Мінцифри зазначив, що використання дронів дозволить суттєво пришвидшити процес розмінування територій і зменшити ризик загибелі людей.

Борняков також запевнив, що наразі існують відповідні розробки. Зокрема, за певний час безпілотник здійснює обліт конкретної території та створює карту розташування, характеристик та кількості мін.

Із використанням цієї карти потім приймається рішення щодо використання техніки для значного скорочення часу на проведення розмінування.

Як підкреслив Борняков, в цій сфері виробництва практично не існує жодної державної компанії.

Related posts