Україна має можливість почати експорт зброї та військових товарів за межі країни.
Кожен проект буде детально узгоджений із Генеральним штабом.
Україна має намір залучити іноземні інвестиції в свою оборонну промисловість і не відкидає можливість відновлення експорту озброєнь, виготовлених в країні. Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
Заява була озвучена під час пресконференції в Брюсселі, повідомляє інформаційне агентство "Укрінформ". Водночас, як підкреслив керівник Міністерства оборони, кожен проект буде детально узгоджено з Генеральним штабом.
"Минулого року, коли я став міністром оборони, ми зробили план наших спроможностей (з виробництва зброї - прим. ред.) в державному і в приватному секторі... Перший крок зробила держава і ми показали, що інвестували перші гроші в оборонку. В цьому році ми запропонували нашим колегам, щоб вони розглянули дві-три опції", -- мовив міністр та розповів про які саме опції йдеться.
"Перша - спільне підприємство, де держава і приватний сектор інвестують. Друга - де держава надає 5 десятирічних контрактів. Третій крок, щоб підприємства або держава-партнер надала нові фінансові інструменти, такі як кредит, як експортне фінансування", -- заявив міністр.
Як зазначив Умєров, кожен проект буде детально погоджений з Генеральним штабом та міжнародними партнерами для визначення спільних інвестиційних напрямків.
"Кілька держав висловили бажання закуповувати українські ракети, дрони та інші вироби. Ми не відкидаємо такі можливості, проте я наголошую на необхідності колективного підходу до цього питання. Тому ми підготуємо відповідні матеріали і надамо їх керівництву для ухвалення рішення", -- зазначив Умєров.
Міністр також нагадав, що після початку повномасштабної війни з Росією у 2022 році Україна запровадила заборону на експорт військової продукції для забезпечення власної армії. Однак у майбутньому експорт може бути відновлений за умов, що це відповідатиме національним інтересам.
Нагадаємо, що раніше "Телеграф" повідомляв про те, що Україна, ймовірно, розглядає перспективу скасування заборони на експорт озброєнь, яка була запроваджена після початку широкомасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Як було зазначено раніше, ця заборона була запроваджена для того, щоб гарантувати українським військовим усі необхідні ресурси.
Однак джерела, близькі до "Телеграфу", наголошують, що на даний момент питання експорту FPV виглядає малоймовірним. Це зумовлено теоретичною загрозою, що дрони можуть опинитися в руках Російської Федерації. Такий сценарій несе в собі ризики як втрати нашої зброї, так і потенційної крадіжки технологій.
Раніше "Телеграф" повідомляв, що уряд США не накладає санкцій на підприємства, що постачають елементи озброєння до Росії. Західні виробники напівпровідників проявляють байдужість до дотримання експортних обмежень.