Україна проводить консультації з Європейським Союзом щодо відновлення авіасполучення: першим аеропортом, який може відкритися, називають львівський.


Україна активно працює над відновленням авіасполучення, яке було повністю призупинено після російського вторгнення в 2022 році. У рамках цих зусиль Україна веде перемовини з європейськими авіаційними властями та авіакомпаніями щодо відновлення польотів, і вже в 2025 році можливе відкриття аеропорту у Львові.

На думку Кріспіна Еллісона, старшого партнера страхової компанії Marsh McLennan, Львів може стати першим містом в Україні, яке відновить авіасполучення після завершення війни. Мер Львова Андрій Садовий також підтримав цю пропозицію, підкресливши важливість функціонування хоча б одного аеропорту в країні. Проте, за його словами, це рішення має бути ухвалене фахівцями в галузі безпеки.

Відновлення авіасполучення на території України є важливим етапом для відновлення інфраструктури після війни. За словами Еллісона, ключовим фактором для відкриття неба є забезпечення безпеки повітряного простору, і наразі це є першочерговим завданням. Якщо всі регулюючі органи підтвердять, що відновлення авіасполучення можливе без серйозних ризиків, то страхова галузь готова підтримати зусилля урядів щодо цього процесу.

Державна авіаційна служба України повідомила про свою роботу над можливим поетапним і частковим відновленням повітряного простору для цивільних літаків. Проте, як підкреслили представники служби, безпека залишиться на першому місці, і наразі не встановлені конкретні терміни для відкриття повітряного простору.

Львівський аеропорт, розташований у західному регіоні України, є одним з найкраще підготовлених для відновлення авіаційного сполучення. До початку війни аеропорт мав два термінали і міг приймати до 3000 пасажирів щогодини. Львівська область, яка межує з Польщею, порівняно з іншими частинами країни, рідше піддавалася російським атакам, хоча й зазнала ударів по своїй енергетичній інфраструктурі.

Загалом, відновлення польотів стане важливим кроком для стабілізації економіки та відновлення зв'язків України з іншими країнами. Водночас, безпека пасажирів і авіаційної інфраструктури залишається головним пріоритетом, і остаточне відкриття неба буде залежати від виконання всіх необхідних умов для мінімізації ризиків.

Related posts