Українці на європейському континенті — Зеленський поділився інформацією про тих, кого прагнуть повернути на батьківщину.
За висловленням президента Володимира Зеленського, в Україні є люди, які очікують завершення конфлікту, щоб повернутися додому. Водночас, міграційна стратегія стане частиною внутрішнього плану дій країни.
Країни, що прийняли українських біженців, мають намір повернути частину з них назад в Україну. Таку інформацію озвучив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з головами територіальних громад і районів Закарпатської області.
За його словами, частина українських біженців не влаштовуються на роботу в європейських країнах. Уряди не хочуть їх забезпечувати.
"Це не елемент стратегії повернення українців, проте є певні факти," - підкреслив Зеленський.
Він зазначив, що в тій же Німеччині, де понад мільйон українців, близько 300 тисяч із них не працюють. Вони навіть не роблять спроби працевлаштуватися.
"В Європі є чимало таких людей. По-перше, ця група українців обов'язково повернеться, адже соціальні допомоги та підтримка, які вони отримують за кордоном, з часом припиняться," — зазначив Зеленський.
За словами президента, лідери європейських держав розраховують тільки на свої спільноти. Вони можуть підтримати ініціативи, які скасовують виплати українським біженцям.
Зеленський зазначив, що в Україні є люди, які сподіваються на закінчення війни, щоб повернутися додому. Крім того, питання міграційної політики стане частиною внутрішнього плану дій країни.
"Ми плануємо активізувати нашу зовнішню політику. Незабаром будуть створені спеціалізовані департаменти за кордоном, які займатимуться питаннями 'людського капіталу'... Ми вже маємо на увазі два таких департаменти — в Польщі та Німеччині, оскільки більшість українців проживає саме в цих країнах," — зазначив Зеленський.
Президент також зазначив, що триває процес повернення заморожених в Європі російських активів Україні. Ці кошти сприятимуть відновленню населення та залученню іноземних інвестицій.
"Усі прагнутимуть отримувати прибуток з цих фінансів, це безсумнівно. Коли ці компанії почнуть діяти в нашому регіоні, ми обов'язково обговоримо питання нашого працевлаштування. Такі вакансії з конкурентоспроможною зарплатнею, в порівнянні з нашими сусідами, безперечно, з'являться," -- зазначив Зеленський.
Також Зеленський говорив, що Польща не передає Україні МіГ-29, незважаючи на домовленості з НАТО. Глава держави, коментуючи ситуацію з винищувачами, стверджує, що Варшава шукає причини, щоб не давати Києву бойові літаки.