Українців віком до 25 років не підлягатимуть мобілізації, що викликало обурення серед військових: "Наші втрати могли б бути значно меншими".


Командир батальйону ударних безпілотних літальних апаратів "Ахіллес" 92-ї окремої штурмової бригади на честь кошового отамана Івана Сірка, Юрій Федоренко, поділився яскравою думкою.

Верховна Рада прийняла остаточне рішення про заборону мобілізації українців до 25 років. Однак, представники військових мають інші погляди на це питання, і деякі з них вважають, що вік для мобілізації слід знижувати до 18 років.

Командир батальйону ударних БпЛА "Ахіллес" 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко висловив гучну думку щодо мобілізації, зазначивши, що всі повнолітні українці повинні стати військовозобов'язаними.

Він розповів, що в одному з інтерв'ю озвучив цю позицію і отримав багато критики, але не змінив своєї думки.

"Якщо б ми це рішення ухвалили 2014 року, закон про територіальну оборону, якщо б ми ухвалили рішення, що всі мають бути військовозобов'язаними, і підготували людей, щоб усі пройшли загальновійськовий вишкіл, отримали спеціалізовану підготовку, то під час повномасштабної війни, можливо, ворог би й не пішов на таке, на повну війну, на повномасштабну. А якщо пішов би, то на початку війни втрати у нас були б набагато менші за більшого результату зупинення ворога на полі бою", -- підкреслив комбат.

Федоренко вважає, що як чоловіки, так і жінки з 18 років повинні стати військовозобов'язаними, а участь у бойових діях може бути передбачена з 23 років.

Секретар Комітету Верховної Ради України, що займається питаннями національної безпеки, оборони та розвідки, Роман Костенко поділився своєю думкою, що в Україні мобілізаційний вік слід встановити на рівні 20 років. Він зазначив, що це питання викликає жваві обговорення.

Костенко звернув увагу на те, що американські конгресмени вражені тим, що в Україні чоловіки до 25 років не підлягають військовому призову. Він акцентував, що в багатьох країнах мобілізація починається з 18 або 20 років і є загальноприйнятою практикою.

Він вважає, що для вирішення проблеми зниження мобілізації потрібно підвищити зацікавленість різних груп населення до контрактної служби та зменшити вік призову. Якщо ситуація з мобілізацією в Україні продовжить залишатися на такому ж рівні, країна може зіткнутися з серйозними труднощами в найближчому майбутньому.

Останні новини України:

В Україні виник суперечливий інцидент між вагітною жінкою та представником територіального центру комплектування, на якому вона заявила: "Вони тут всі абсолютно на одній стороні".

Поклали у власні кишені 34 мільйони з бюджету Дніпра: чиновники міськради завдали збитків.

Related posts