Уряд України оголосив про поступове збільшення виплат для вчителів.
Вчителям загальної середньої освіти буде нараховуватися додаткова тисяча гривень, а згодом — по дві тисячі щомісяця, як повідомив Оксен Лісовий. Ці виплати уряд планує здійснювати до закінчення воєнного стану.
Український уряд запланував для вчителів загальної середньої освіти щомісячну доплату у розмірі 1 000 гривень з 1 січня 2025 року і 2 000 гривень з 1 вересня 2025 року, повідомив у неділю, 10 листопада, міністр освіти та науки Оксен Лісовий в ефірі національного телемарафону.
Він зазначив, що доплата встановлюється "незалежно від стажу, незалежно від того, з міста це чи з села". "Ця доплата не потребує ніяких додаткових дій з боку вчителя. І тому це найбільш зручне рішення", - додав міністр.
Лісовий підкреслив, що вказані суми, які отримуватимуть вчителі, будуть вже після сплати всіх податків. "Отже, в бюджеті закладено кошти з урахуванням податкових відрахувань - це 1300 і 2600 гривень, починаючи з 1 вересня 2025 року," - пояснив він.
Міністр підкреслив, що уряд обрав шлях доплат, а не підвищення заробітних плат для вчителів у зв'язку з обмеженими фінансовими можливостями. Він зазначив, що з державного бюджету планується виділити 12 мільярдів гривень на доплати, в той час як для збільшення зарплат знадобиться значно більше коштів.
"У нас розроблений сценарій підняття зарплати. І, власне, сценарій підняття зарплати потребує при найменшому поетапному впровадження цього підходу 40 мільярдів гривень, а при одномоментному піднятті зарплати для всіх педагогічних працівників - це 300 мільярдів гривень", - розповів Лісовий.
Він додав, що доплати діятимуть до завершення дії режиму воєнного стану, за наявності ресурсів - вони збільшуватимуться. Міністр також зауважив, що зарплати вчителям, так само як і інші соціальні видатки, зараз фінансуються за кошти донорів.
Також, представник влади підкреслив, що більшість заробітних плат для інших категорій педагогів, включаючи працівників дошкільних та позашкільних навчальних закладів, а також закладів професійно-технічної освіти і коледжів, фінансуються переважно місцевими органами самоврядування.
"У п'ятницю ми провели зустріч з президентом, на якій отримали завдання розробити механізми для підвищення зарплат у певних категоріях. Це питання є пріоритетним. Зокрема, професійно-технічні заклади та коледжі також потребують нашої допомоги та підтримки в даний час", - поділився Лісовий.