Експерт розповів, чого слід очікувати від українського оборонного комплексу, який має потенціал для розробки своїх перших крилатих ракет.
Україні також вдалося збільшити дальність застосування ракет "Нептун" до 500 кілометрів.
Військовий експерт і засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний розповів в ефірі "Радіо NV", що українська ракетна програма на сьогодні представлена двома основними моделями.
"Українські ракетні системи вираженні наразі у двох моделях. Перша - це "Нептун", про яку багато відомо. У минулому це була виключно протикорабельна ракета, та її переробили на "поверхня-поверхня", збільшили її дальність. Зараз точно можна сказати, що вона під 500 кілометрів літає. Балістична ракета, яка в нас є - про неї дуже мало відомо. Однак найбільш ймовірно, що це розвиток програми "Грім", - сказав Нарожний.
Одночасно фахівець підкреслив, що в Україні існує значний ринок для розробників безпілотних літальних апаратів. Він пояснив, що основна відмінність між ракетами та дронами полягає у типах використовуваних двигунів. Проте Україна вже розпочала інтеграцію реактивних технологій у свої БПЛА. Тому експерт вважає, що незабаром наша країна може почати виробництво власних крилатих ракет.
"Принципова різниця між такою "Паляницею" та крилатою ракетою "Нептун" - це пускова установка, яка розганяє ракету на високу швидкість за рахунок стартового двигуна. І я більш ніж впевнений, що наші виробники дронів стоять за декілька кроків від переходу з цих реактивних дронів-ракет, до ракет. Тому я певен, що найближчим часом ми побачимо якусь приватну крилату ракету, яка вироблена не державним підприємством", - додав Нарожний.
Напередодні президент Володимир Зеленський оголосив, що Україні вдалося створити 100 ракет, виготовлених вітчизняними виробниками. Він зазначив, що в даний час більше 800 підприємств займаються розробкою зброї для потреб українських військових.
Згідно з інформацією Defense Express, на сьогоднішній день Україна має можливість виготовляти приблизно 10 ракет щомісяця. Проте, експерти зазначають, що країна може істотно збільшити обсяги виробництва своїх ракет і вже у жовтні-листопаді досягти показника в 15-20 одиниць на місяць.