В Італії уряд розглядає новий підхід до відмови від використання ядерної енергії | УНН
Уряд Італії вивчає варіант відновлення ядерної енергетики. Міністр екології повідомив про плани впровадження нових регуляцій до кінця року, які нададуть змогу використовувати ядерні технології з метою зменшення залежності від викопних ресурсів.
Враховуючи нагальну потребу в країні зменшити залежність від викопного палива, італійський уряд переглядає законопроєкт, що дозволяє використання нових технологій до 2025 року.
Пише УНН із посиланням Euronews.
Італія розглядає можливість повернення до ядерної енергетики. Міністр екології анонсував нові правила до кінця року. Йдеться про створення Міністерством енергетики нової платформи, які будуть враховувати атомні станції, "які все ще існують як в Італії, так і в Європі".
Обстановка
Після референдуму 1987 року, що призвів до заборони на ядерну енергетику, Італія розпочала процес відмови від цього джерела енергії. Однак, у світлі термінової необхідності зменшити залежність від викопних палив, теперішня влада переглядає свою політику в цій сфері. Міністр екології Італії нещодавно повідомив, що до кінця року буде введено нові норми, які дозволять використовувати ядерні технології в країні.
Згідно з урядовим Національним інтегрованим планом з енергетики та клімату (NIPEC), використання нових типів електростанцій може покрити до 11% національного попиту на енергію до 2050 року.
Головне питання полягає в можливості співіснування ядерної та відновлювальної енергетики. Згідно з дослідженням, представленим на міжнародному форумі, ці два види технологій можуть бути інтегровані, і це може позитивно вплинути на економіку.
Атомна енергетика і відновлювані джерела енергії не слід розглядати як суперечливі концепції; насправді вони взаємодоповнюють одна одну. Комбінування цих двох технологій може пришвидшити впровадження екологічно чистих рішень та сприяти зменшенню викидів вуглецю, зазначає Лоренцо Тавацці, старший партнер у TEHA Group.
Нагадуємо
УНН повідомляв, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) планує збільшити кількість своїх місій в Україні, зосередившись на об'єктах інфраструктури.