В Одесі розпочнеться судовий процес проти медичних працівників, батька і сина, які "виставляли" ухилянтам діагнози психічних розладів.


Слідчі завершили розслідування стосовно 44-річного керівника одного з відділів Одеської психіатричної лікарні та його 66-річного батька, який обіймав посаду лікаря-ординатора в тій же установі. Ця пара за хабарі фальсифікувала психіатричні діагнози для призовників. Тепер їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомили в пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Яка була суть злочинної схеми?

Під час досудового розслідування правоохоронці виявили, що батько з сином організували "бізнес" на чоловіках, які підпадають під мобілізацію, але не мають наміру йти служити в армію. За фінансову винагороду вони надавали своїм "клієнтам" фальшиві медичні висновки про психічні розлади, що дозволяло уникнути призову. Крім того, родичі видавали довідки про стаціонарне лікування в психіатричній лікарні, які чоловіки могли пред'являти працівникам територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Правоохоронці затримали зловмисників під час реалізації однієї з таких оборудок, що коштувала "клієнту" 165 тисяч гривень. У кабінеті завідувач відділення вручив останньому підписану власноруч та батьком довідку з інформацією про те, що чоловік нібито вже два тижні перебуває у них на стаціонарному лікуванні, а також рецепт від психічних розладів. "Гіппократи" отримали від чоловіка 1000 доларів неправомірної вигоди в якості завдатку. Решту обумовленої суми військовозобов'язаний мав сплатити після отримання висновку з неправдивим діагнозом психічного захворювання.

У ході проведення обшуків у їхніх офісах та житлових приміщеннях правоохоронці знайшли 1000 доларів, які були отримані злочинцями за їхні "послуги", а також інші грошові кошти, службові документи, записи в "чорновиках", мобільні телефони та різні предмети, що мали важливе значення для розслідування.

Суд ухвалив рішення щодо затриманих, обравши запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 241 тисяча 920 гривень, якою вони скористалися. Проте, за клопотанням слідчих, суд також ухвалив рішення відсторонити їх від виконання службових обов'язків.

Як зазначається, обвинувальний акт скеровано до суду. Згідно з ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, правопорушникам загрожує до 10 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Related posts