В Україні розпочала свою діяльність нова школа відновлення спільнот, натхненна досвідом Mariupol Reborn.


Проєкт спрямований на підготовку менеджерів для управління муніципальними справами в умовах відновлення. Заявки на участь вже надіслали представники більш ніж 100 українських громад. Практично орієнтований курс триватиме до березня, а його результатом стануть спеціально розроблені стратегії відновлення для кожної з муніципальних команд-учасників. Найуспішніші випускники матимуть можливість продовжити навчання на академічному рівні та отримати дипломи державного зразка.

Презентація проєкту пройшла в Києві на міжнародному форумі "Створюємо завтра: повоєнна відбудова та відновлення громад", як зазначає пресслужба ініціативи Mariupol Reborn. Серед учасників форуму були представники місцевих громад, які подали заявки на участь у навчальних програмах.

"Ця ініціатива охоплює спілкування між всіма керівниками громад, як тих, що під окупацією, так і тих, що були звільнені. Основною метою даної школи є збереження людей і відновлення наших громад на їх користь. Для Рубіжанської громади є надзвичайно важливим брати участь у Школі відновлення", - зазначив начальник Рубіжанської міської військової адміністрації Андрій Юрченко.

Унікальний проєкт "Школа відновлення громад" був започаткований Асоціацією міст України спільно з ГО "Маріуполь.Реборн" у відповідь на потреби місцевих спільнот щодо формування стратегій та ресурсів, необхідних для успішного відновлення після війни. Проєкт також має на меті залучення міжнародних партнерів та забезпечення ефективної координації між державними та недержавними організаціями.

Ця ініціатива виникла з досвіду, який Маріуполь здобув під час повномасштабного вторгнення, а також з прагнення створити спільну візію для нашого повернення та відновлення, що стало основою проєкту "Mariupol Reborn". Провідні вчителі, професори та кандидати наук активно працювали над підготовкою цього процесу для навчання. Всі наші напрацювання і плани вже інтегровані в освітній процес. Це надзвичайно важливий інструмент, який ми пропонуємо громадам, щоб вони мали можливість реалізувати подібні ініціативи, - поділився головою Секції Асоціації міст України з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих територій, мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Програма курсу складатиметься з 4 практичних модулів експертного рівня: стратегія для громади - державний та міжнародний рівень; економічне моделювання, відновлення міст та територій; збереження громади, повернення людей та подолання соціальних конфліктів; проєкти, ресурсне забезпечення, залучення інвестицій. Розробка навчальних матеріалів втілювалася зусиллями Києво-Могилянської Академії та Метінвест Політехніки.

"Ми прагнемо, щоб наші громади отримували швидкі відповіді на ті виклики, які постають перед нами в реаліях сьогодення. І питань, безумовно, буде ставати все більше. У рамках відновлення України після війни на громади ляже не лише основна відповідальність, але й значний обсяг роботи. Йдеться не тільки про відновлення в сенсі будівництва, концептуального планування та візій, а також про підтримку ветеранів та низку інших важливих аспектів", - зазначає президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Квіт.

Проєкт здійснюється за підтримки Уряду Великої Британії в межах програми UK International Development спільно з Міжнародним республіканським інститутом IRI Ukraine, у співпраці з компаніями Метінвест та SCM.

"Для бізнес-екосистеми Ріната Ахметова велика честь бути засновником та партнером Школи відновлення. Ця ініціатива надає можливість відновити Україну, спираючись на нові принципи. Це можливість подолати старі виклики та забезпечити конкурентоспроможність українських міст на багато років уперед. Для досягнення цієї мети важливо співпрацювати з партнерами, зокрема в освітній сфері, а також з містами, адже неможливо збудувати виробництво без людей, готових працювати на ньому. Конкуренція також неможлива без належних професійних навичок, які дозволяють залучати та зберігати кращих спеціалістів. Люди завжди залишаються в центрі уваги. Спроможність громад має бути нашою пріоритетною метою", - підкреслила Наталія Ємченко, директорка з комунікацій SCM та членкиня наглядової ради ГО "Маріуполь.Реборн".

Актуальність Школи відновлення пояснюється, в першу чергу, масштабами руйнувань та майбутньої роботи з відновлення, яку чимало громад вже розпочинають.

Так, станом на січень 2024 року загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України внаслідок розв'язаної росією війни, складала майже $155 млрд. Таку оцінку наводить KSE Institute. Найбільше постраждали Донецька, Луганська, Харківська, Київська, Чернігівська та Херсонська області.

Related posts