Ключова сутичка в конфлікті з Російською Федерацією: Дикий поділився інформацією про потенційну "покровську пастку".
Експерт вважає, що під час боїв за Покровськ російські війська можуть виснажити свої наступальні резерви, що ускладнить їх подальший просування.
Битва за Покровськ (Донецька область), які розпочнуться одразу, як до околиць міста дійдуть російські війська, можуть стати вирішальними з погляду здатності росіян просуватися далі.
Про це ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий сказав в ефірі на Радіо NV. Експерт зазначив, що йому незрозуміло, що мають на увазі в офіційних зведеннях, коли вживають слово "стабілізація" на Покровському напрямку.
На його думку, складається враження, що противник просувається вперед, і це його не дивує, адже бої в Покровському напрямку в основному ведуться не в містах, а на відкритих просторах (окрім Селидового та кількох сіл).
"В основному, бойові дії відбуваються на відкритих просторах. Спробувати зупинити наступ російських військ у земляних укріпленнях на такій місцевості - це справжнє виклик", - зазначив Дикий. Він також підкреслив, що російські агресори мають дві ключові переваги: чисельність (близько чотирьох окупантів на одного українського захисника) та можливість безкарно використовувати планувальні авіабомби (КАБи та ФАБи).
Співрозмовник підкреслює, що укріплення, споруджені з дерева та ґрунту, не здатні витримати удари півтонних бомб. Проте, на щастя, ці бомби мають низьку точність, і не завжди потрапляють прямо в позиції українських захисників.
На його думку, протистояти російським військам, маючи на руках ці дві переваги, фактично неможливо. Проте українські захисники докладають усіх зусиль, щоб знищити якомога більше ворогів.
"Якщо розглядати ситуацію виключно з військової точки зору, без урахування гуманітарних та політичних аспектів, то утримувати російські війська на відкритій місцевості не має жодного сенсу. Варто дозволити їм просунутися до Покровська, а вже там зупинити їхній наступ," - підкреслив Дикий.
Він зазначив, що українські сили оборони не змогли зупинити просування російських військ на шляху до Часового Яру, внаслідок чого вони пройшли через поля. Проте, чотири місяці тому росіяни натрапили на це місто і досі не змогли просунутися далі. Півтора місяця тому їхні війська досягли околиць Торецька, але навіть досі не змогли зайти в його центр. А раніше відбулася тривала десятимісячна битва за Бахмут, що спричинила значні втрати для російської сторони.
"Уся ця війна показує, що ми дуже сильні у боях в міській забудові. От коли реально кожен будинок стає фортецею, кожен підвал стає укриттям - ми в цих умовах здатні тримати їх дуже довго і забирати їх дуже багато", - сказав Дикий.
При цьому, він підкреслив, що війна - це не про пересування ліній на карті, а хто більше вб'є особового складу супротивника і знищить ворожої техніки. "Бо саме це у підсумку вирішує, хто перемагає у війні", - додав Дикий.
Він відзначив, що Україна дорого платить за спроби утримати загарбників на фронті, щоб захистити Покровськ і зберегти місто придатним для життя. "Не можу точно сказати, як довго вони зможуть триматися саме в цих полях", - зауважив Дикий, адже російські війська зосередили на цьому напрямку свої найкращі підрозділи, найбільше солдатів та активно використовують авіацію. Водночас він підкреслює, що хоча російська армія і втрачає сили, через її величезний розмір цей процес відбувається досить повільно.
"На мою думку, у противника є серйозні шанси витіснити наших захисників до периферії міста. До речі, я вважаю, що наше командування, принаймні, також має на увазі такий сценарій, адже в Покровську вже ведуться роботи з укріплення оборонних позицій. Це свідчить про те, що місто готують до вуличних боїв. Варто зазначити, що це суттєва відмінність від ситуації в Бахмуті, де жодних підготовчих заходів не проводили... Я побоююсь, що бойові дії у Покровську стануть неминучими. Проте це зовсім не означає, що ворог зможе захопити місто. Лише коли вони дійдуть до його околиць, насправді почнеться битва за Покровськ", - підкреслив Дикий.
Він припускає, що цілком може бути, що ця битва дійсно може стати останньою вирішальною у цій війні, але не у тому сенсі, як це подає російська пропаганда.
"Це не означає, що вони просто пройдуться по Покровську, і в нас одразу ж зламається вся логістика, а донецький фронт зазнає краху. Справжнє значення полягає в тому, що саме міські бої за Покровськ стануть останніми, в яких вони витратять свої останні сили", - підкреслив Дикий.
Він зазначив, що російські війська мають достатньо ресурсів лише для наступу в напрямку Покровського, але до самого міста їм ще далеко. "Їхні сили вже не здатні захистити Курську область, оскільки всі боєздатні підрозділи зосереджені на Покровському напрямку. Хоча ці підрозділи можуть дістатися до міста, я сумніваюся, що їм вдасться його подолати", - підкреслив Дикий.
Як стало відомо, 8 вересня журнал The Economist повідомив, що українські збройні сили змогли зупинити наступ російських військ у напрямку Покровська. Проте, бій ще не завершено, і російські війська продовжують здійснювати атаки на різних фронтах, сподіваючись використати свою чисельну перевагу.