Виталий Портников: "Союзники Путина и Китая". Орбан и Фицо формируют новую Европу — Блоги | OBOZ.UA
Виктор Орбан и Роберт Фицо являются главами правительств не очень больших по масштабам Европы стран. Однако в упорстве венгерскому и словацкому премьерам отказать трудно. По большому счету Орбан и Фицо пытаются использовать свое влияние для построения "альтернативной" Европы, ориентированной не столько на общие ценности, сколько на Россию и Китай, пишет Виталий Портников для radiosvoboda.org.
Далее текст на языке оригинала
Подивимося хоча б на події останніх днів. Відразу після парламентських виборів у Грузії, щодо прозорості яких є серйозні сумніви в опозиції, західних країн і навіть у грузинської президентки Саломе Зурабішвілі, угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан не тільки привітав правлячу партію "Грузинська мрія", але й прибув з візитом до Тбілісі, щоб підтримати своїх партнерів. Візит став ще одним підтвердженням того, яких саме пострадянських лідерів вітає Орбан - всупереч позиції європейців, які наголосили, що у Грузії Орбан представляє тільки самого себе, а зовсім не Євросоюз.
Після візиту до Тбілісі Орбан направився до Відня, де взяв участь у конференції, організованій Роже Кеппелем, головним редактором швейцарського видання Die Weltwoche. Варто зазначити, що Кеппель супроводжував Орбана під час його поїздки до Володимира Путіна. На заході, який відбувався в присутності Кеппеля, колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера та інших гостей, відомих своїми проросійськими поглядами, Орбан висловлювався щодо військових невдач України і слабкості європейських країн.
Однак головним аспектом поїздки Орбана стало не лише це. Під час свого візиту до Відня він не мав зустрічі з федеральним канцлером Австрії Карлом Негаммером, але знайшов можливість зустрітися з новим спікером австрійського парламенту від ультраправої Партії Свободи Вальтером Розенкранцем. Так, Орбан став першим іноземним гостем, який відвідав новообраного спікера на цій високій посаді. І поки інші політики почали висловлювати занепокоєння щодо "тривожного сигналу" з боку нового спікера, угорський прем'єр виявився готовим діяти далі.
Декларація "іншої Європи"
Разом із лідером Партії Свободи Гербертом Кіклем Орбан підписав "Віденську декларацію" так, ніби лідер австрійських ультраправих є очільником австрійського уряду, а не одним з депутатів парламенту! Це - спільна декларація "іншої Європи", у якій стверджується, що Євросоюз повинен "втратити політичне значення" шляхом "зміцнення прямої демократію та парламентаризму в національних державах", критикується міграційна політика і європейська толерантність.
Отже, варто зазначити, що Орбан наочно продемонстрував, до яких меж можуть сягати кордони "іншої Європи", не лише завдяки власній поїздці до Тбілісі, а й через відправлення свого міністра закордонних справ Петера Сіярто до Мінська для участі в міжнародному форумі з питань європейської безпеки. На цьому заході, де також був присутній міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, Сіярто висловив занепокоєння щодо суверенітету Угорщини — тема, що постійно звучить у виступах Орбана та Фіцо!
Фіцо вирушив до Китаю, щоб "захистити свій суверенітет".
А прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вирушив до Китаю, щоб "захистити свій суверенітет"., де заявив про готовність приєднатися до китайського плану завершення війни в Україні і підкреслив вирішальну роль Пекіну для врегулювання ситуації.
Словаччина прагне стати частиною групи "Друзів миру", яку ініціював Пекін як відповідь на українські дипломатичні зусилля. Навіть у китайських ЗМІ підкреслюється, що висловлення Фіцо можуть викликати обурення в Європі, де спостерігають за зростанням числа країн, готових співпрацювати з Росією.
Останні кроки та висловлювання Орбана і Фіцо підтверджують ці побоювання. Схоже, що прем'єри Угорщини та Словаччини готові відмовитися від європейських цінностей на користь російських енергоресурсів та китайських інвестицій.