Згідно з інформацією ЗМІ, китайські війська здійснили просування на десятки кілометрів через індійський кордон. (фото)


Існуючі докази вказують на те, що китайські збройні сили увійшли на територію індійського штату Аруначал-Прадеш не менше ніж на 60 км.

У соціальних мережах з'явилися фотографії, що підтверджують дії китайських військових на території, яка є предметом суперечок між Індією та Китаєм. Ця територія наразі контролюється Індією, проте Китай має на неї свої претензії. Про це повідомляє видання Newsweek.

Існуючі докази свідчать про те, що китайські військові сили вторглися щонайменше на 60 км у територію індійського штату Аруначал-Прадеш, який Китай іменує "Південним Тибетом".

Цей регіон є одним із найсуперечливіших у прикордонному конфлікті між Індією та Китаєм, що має свої витоки в колоніальній історії Великої Британії. У ході війни 1962 року Китай здійснив військове вторгнення в Аруначал-Прадеш та Аксайчин, який також є предметом суперечок.

На недавніх фотографіях, зроблених в окрузі Анджо і опублікованих індійським новинним агентством NewsFy, видно залишки багать, порожні банки, упаковки з-під продуктів і наскельні малюнки.

Повідомляється, що написи були нанесені китайською та англійською. На камені значилося слово "Китай" і рік 2024. Серед іншого, була і п'ятикутна зірка -- символ, який зазвичай пов'язують із Комуністичною партією КНР.

Відомості, на які звертає увагу новинний портал, свідчать про те, що китайські збройні сили залишили цей район за тиждень до того, як були виявлені зображення.

Напруга між Китаєм і Індією залишається високою після кровопролитного інциденту в долині Галван у 2020 році. У цьому малонаселеному районі Ладакх загинули 20 солдатів Індії, а кількість китайських військових, що стали жертвами, досі невідома. Цей конфлікт відбувся вздовж лінії, яка була окреслена після війни 1962 року.

У 2021 та 2022 роках на кордоні мали місце численні рукопашні зіткнення, проте інформації про жертви не надходило.

Нагадуємо, що Китай розробив бойовий лазер OW5-A50 для знищення дронів класу "Шахед".

Також повідомлялося, що в китайських стелс-винищувачах J-20 усунуть головний недолік.

Related posts