Визначили особи військовослужбовців 234-го полку РФ, які, ймовірно, були причетні до розстрілів цивільних у Бучі.
На початку великого вторгнення в Лісовій Бучі розташовувалися військові 234-го гвардійського штурмового полку Російської Федерації. Журналісти з "Слідства.Інфо" отримали від правоохоронців імена деяких з цих військовослужбовців, ідентифікували їх та зв’язалися з ними і їхніми родинами.
За інформацією Бучанської міськради, під час окупації мікрорайону Лісова Буча російські військові вбили 24 ідентифікованих цивільних. Втім ще 54могили бучанців залишаються безіменними, бо їх досі не вдалося ідентифікувати.
Деяких людей російські військові піддавали тортурам, а згодом тіла шести з них були спалені. Інші ж, розстріляні жителі Бучі, залишилися лежати просто на вулицях.
Декілька військових злочинців були впізнані місцевими мешканцями.
Зокрема, 27-річного командира взводу Юрій Кіма із Балашихи, що у Московській області.
Це фото зроблене в березні 2022 року у Бучі. Саме в цей час у місті масово вбивали цивільних. На фото Юрій Кім разом зі своїми підлеглими, посміхаючись, сидить біля багаття.
Ось підлеглий Кіма - Владіслав Пєрвунін. На його сторінці можна знайти безліч фотографій у формі, а в коментарях його називають "елітним представником Росії".
Щонайменше один із росіян, зафіксованих на фото, уже мертвий.
Це 33-річний Грігорій Караченцев, який загинув на "СВО" через два місяці після того, як вийшов з Бучі.
Інший громадянин Росії, якого згадала жителька Бучі Надія Чередниченко, це 34-річний Анатолій Павлов, що у соціальній мережі "ВКонтакті" представляється під іменем Анатолій Луначарський.
Окупант родом із села Челкумагі, що в Чувашській республіці. Тобто, аби вбивати українців у Бучі, Павлов подолав шлях у понад 2 тисячі кілометрів.
Серед росіян 234-го полку, які захоплювали Бучу, -- 38-річний зразковий сім'янин, батько двох дітей Павєл Крєтінін. На сторінці Крєтініна чимало фото з донькою -- її змалечку одягають у тільняшку та блакитний берет, який в Росії носять десантники.
Катувати та страчувати мирних людей у Лісовій Бучі міг ще один боєць 234-го полку Шаміль Гасангулієв. Йому 29 років, з батьками та двома братами мешкає у Пскові. Окупант служить в армії щонайменше з 2016-го -- матір Гасангулієва -- Свєтлана -- публікувала фото сина у формі повітрянодесантних військ.
Згідно з інформацією правоохоронних органів, до воєнних злочинів у Лісовій Бучі можуть бути причетні військовослужбовці 234-го полку Павєл Джумангалієв і Євгєній Мєшалкін.
У прес-службі "Слідства.Інфо" повідомили, що триває збір доказів щодо причетності російських військових до вбивств та жорстокого поводження з цивільними особами в районі Лісової Бучі. Дев'ятьом військовослужбовцям 234-го полку вже висунули обвинувачення за злочини, скоєні в Бучі. Серед них - Аділ Наврузалієв, Кажмурата Сергазієв, Дмітрій Єдрьонкін, Циренжап Будаєв, Валентін Манзиров, Олексій Горєлов, Артур Платщин, Денис Монахов та Микола Карташев. Окупанти будуть судимі заочно, а покарання у вигляді ув'язнення вони відбуватимуть лише в разі, якщо потраплять у полон до українських сил. Наразі 234-й полк продовжує свої бойові дії на території України.