Як просто виростити доларове дерево: оптимальні умови для заміокулькаса


Квітка надає перевагу світлу, яке є яскравим, але не занадто прямим.

За своїми природними властивостями заміокулькас схожий на диффенбахію чи каллу. Він відноситься до родини ароїдних. Заміокулькас загалом невибаглива рослина, але для того, щоб отримати пишний ріст вазону, необхідний правильний догляд.

Оптимальні умови для вирощування заміокулькаса.

Квітка надає перевагу світлу, яке є яскравим, але не занадто прямим.. Прямі сонячні промені можуть залишити на її листках опіки. Ідеальне місце для цієї рослини - східне або західне вікно. Влітку заміокулькас можна виносити на відкрите повітря, але не ставте його в глибоку тінь, інакше листя стане дрібним, пише Gradina Max.

Африканська рослина має високу стійкість до посушливих умов та легше переносить брак води, ніж її надмір. Поливати її слід лише тоді, коли верхній шар ґрунту в горщику повністю висохне. Застій води в піддоні може бути дуже небезпечним. Взимку полив практично не проводять. Заміокулькас підживлюють з квітня по серпень кожні два тижні, оскільки в цей період він активно росте.

Якщо рослина розвивається у багатій на поживні речовини землі, підживлення не є необхідним. Однак, якщо ви помітили, що квітка починає втрачати силу або її листя втрачає яскравість, можна застосувати добрива, призначені для кактусів або декоративних рослин. Взимку, коли рослина перебуває в стані спокою, підживлення не слід використовувати.

Заміокулькас віддає перевагу теплу, відчуваючи себе найкраще при температурі близько +25°C в літній період і не опускаючись нижче +16°C взимку. Незалежно від сезону, важливо оберігати рослину від різких зміни температури та протягів.

Керамічний контейнер та земля.

Заміокулькас надає перевагу легким і пухким субстратам із добрим дренажем. Його не слід висаджувати в глинистий ґрунт. Оптимальним варіантом є спеціалізований ґрунт для сукулентів, що містить велику кількість піску та мінімум органічних речовин. Для знезараження виробники часто додають деревне вугілля, а для утримання вологості використовують сфагнум або торф. Заміокулькаси виглядають надзвичайно ефектно у великих керамічних горщиках.

У пластикові контейнери висаджувати їх небажано, тому що потужне коріння може пробити стінки. На дно горщика обов'язково покладіть шар дренажу, щоб уникнути застою води. Молоді рослини пересаджують щорічно навесні, дорослі раз на два-три роки. Пересадка проводиться методом перевалки, щоб не пошкодити кореневу систему.

Недуги заміокулькаса та способи їх лікування

Для того щоб заміокулькас залишався у доброму здоров'ї, важливо не перезволожувати його. Якщо ви помітили симптоми хвороби на рослині, слід обережно вийняти її з горщика, видалити всі уражені частини, як надземні, так і кореневі, а потім обробити рослину фунгіцидом.

Related posts