Як забезпечити бездоганну чистоту у душовій: креативні рекомендації
Ванна кімната здатна перетворитися на середовище для розвитку бактерій і грибкових спор. Висока вологість і недостатня вентиляція сприяють появі плісняви. Іншою поширеною проблемою є вапняний наліт — мінеральні солі накопичуються на поверхнях, які постійно контактують з водою.
Експерти з House Digest поділилися найкращими порадами, які допоможуть підтримувати вашу душову кабіну в бездоганному стані. Одним із головних сигналів до термінового прибирання є появи цвілі. Ці мікроорганізми, що швидко розмножуються, можуть викликати грибкові захворювання, такі як мікоз стопи.
Порада 1
Хоча спочатку використання пилососа у ванній кімнаті може здатися не надто вдалою ідеєю, експерти радять насамперед вжити запобіжних заходів. Усю душову кабіну потрібно ретельно висушити перед початком. Загалом пилосос може скоротити час прибирання в душі на 50 відсотків. Щоб захистити підлогу, використовуйте спеціальні щітки на приладі. Уникайте надто сильного тиску - мета полягає просто у видаленні поверхневого бруду та волосся перед чищенням.
Рекомендація 2
Хромовані душові пристрої можуть швидко втрачати свій блиск, але немає потреби вдаватись до хімічних засобів для відновлення їх вигляду. Спробуйте використати лимони: розріжте їх навпіл та протріть поверхні. Якщо у вас є стійкі плями від жорсткої води (вапняний наліт), дайте лимонному соку вплинути на забруднення протягом п’яти хвилин. Потім промийте ділянку чистою водою. Якщо вам незручно використовувати половинки лимона, просто налийте сік у пляшку з розпилювачем. Після цього обов'язково витріть хромову поверхню мікрофібровою тканиною, щоб вона висохла і блистіла.
Порада 3
Дієтична кола має низький рівень pH 3,2, що робить її ефективним засобом для видалення плям від жорсткої води та надання поверхням блиску. Цей напій також містить лимонну кислоту — потужний елемент для усунення іржі. На відміну від звичайної кока-коли, в дієтичній версії присутні кислоти. Для очищення плям просто нанесіть напій на забруднені ділянки за допомогою губки, а потім ретельно промийте водою з милом. Щоб усунути іржу, складіть шматок алюмінієвої фольги кілька разів, насипте на іржу соду і ретельно протріть.
Рекомендація 4
Вапняний наліт може блокувати отвори та сповільнювати витікання води. Існує два способи очищення душової лійки. Для першого - зніміть душову насадку за допомогою гайкового ключа й повністю занурте її в ємність із звичайним білим оцтом. Залиште його приблизно на 30 хвилин, знову приєднайте та спустіть воду. Якщо душову лійку неможливо від'єднати або ви не хочете її знімати, наповніть целофановий пакет достатньою кількістю оцту, щоб накрити лійку, і прикріпіть його за допомогою гумової стрічки. Не залишайте лійку в оцті довше, ніж на півгодини, якщо вона покрита нікелем або латунню, оскільки оцет може приглушити блиск.
Рекомендація 5
Засоби для чищення духовок виявляються надзвичайно ефективними і в душі. Ці продукти містять їдкі лужні компоненти, тому важливо дотримуватись обережності: тримайте вікна відкритими, вмикайте вентилятор і обов'язково надягайте рукавички та маску. Наприклад, етикетка засобу Easy-Off Fume-Free Oven Cleaner попереджає, що його не слід використовувати на пофарбованих поверхнях або алюмінії. Перед застосуванням спреїв рекомендується зняти завісу для душу та накрити металеві кріплення. Нанесіть засіб на потемніле покриття підлоги та стіни душової кабіни, щоб повернути їм первісний блиск. Ці інгредієнти також ефективно видаляють плями з білої порцеляни, плитки та скляних дверей душових кабін. Не забудьте ретельно промити оброблені ділянки великою кількістю води.
Рекомендація 6
Брудні та запліснявілі рейки в душовій кабіні можуть ускладнювати відкриття дверей, але їхнє очищення часто залишається без уваги. Спробуйте використовувати щітку для затирання, пластиковий ніж або стару зубну щітку, щоб дістатися до важкодоступних місць — також можуть стати в пригоді палички для їжі та зубочистки. Змішайте в пульверизаторі кілька крапель миючого засобу для посуду, перекис водню, гарячу воду та білий оцет. Можна також приготувати пасту з харчової соди та води, хоча її може бути складніше видалити через густу консистенцію. Після завершення очищення обов'язково промийте поверхні водою.
Порада 7
Оптимальний метод для ретельного очищення натяжної душової штанги - це її демонтаж. Зазвичай, для цього потрібно схопити обидві частини та обернути меншу частину вправо. Якщо ж це не вдається, можна просто зняти штору та, за необхідності, скористатися табуретом. Рекомендується підкласти старий рушник під робочу зону. Після того, як штанга буде очищена, варто пройтися по іржі за допомогою тонкої сталевої вати або наждачного паперу.
Рекомендація 8
Неприваблива пліснява на підкладках і завісах з часом тільки погіршує ситуацію, тому важливо включити догляд за цими елементами в процес прибирання. Багато вінілових, поліестерових і нейлонових тканин можна прати в пральній машині, використовуючи гарячу воду та делікатний режим. Рекомендується додати відбілювач і використовувати невелику кількість прального порошку. При пранні пластикових і тканинних штор для душу робіть це окремо, використовуючи таку ж кількість миючого засобу, але не забудьте додати склянку оцту. Будьте уважні з іншими матеріалами, адже деякі з них призначені лише для ручного прання.
Раніше OBOZ.UA розповідав, як прибрати сліди вапна у ванній одним предметом.