Як здійснити обрізку ожини та підготувати її до зимового періоду - Рекомендації.


Осіння стрижка ожини є ключовим етапом догляду за цим чагарником, тому нехтувати нею не слід. Але в який час краще провести цю процедуру та яку кількість гілок варто видалити?

По-перше, важливо усвідомити, що ожина є дворічною культурою. У перший рік розвитку з'являються молоді пагони, а плоди формуються тільки у другому. Тому не слід залишати висохлий кущ після збору врожаю, оскільки це призведе до ослаблення рослини.

Це може бути дивно, але лише невелика кількість людей знає, скільки прального порошку насправді слід використовувати під час прання.

Не варто боятися обрізати старі стебла ожини, адже це важливий крок для забезпечення гарного врожаю в наступному році. Якщо ігнорувати обрізку, ожина може зайняти занадто багато простору на вашій ділянці, оскільки вона росте дуже швидко.

Ось кілька ключових причин, чому осіння обрізка ожини є необхідною.

Конкретної відповіді на це запитання, на жаль, не існує, тож орієнтуватися потрібно на момент, коли закінчиться плодоношення куща. І за місяць до початку заморозків можна вже братися за обрізку.

Перед проведенням процедури вам потрібно подбати про захист - шипи ожини можуть залишити помітні подряпини та сліди, які будуть довго загоюватися.

Спершу потрібно видалити усі гілки, які сформувалися минулого року та вже виконали свої функції. Зазвичай їх легко помітити - вони темно-коричневі, натомість молоді пагони мають зелене забарвлення.

Після цього виконайте процедуру, відому як "відбір" пагонів. Якщо ви помітили тонкі пагони, які не встигли повністю сформуватися, їх слід обрізати. Крім того, молоді гілки варто укоротити, оскільки їхня надмірна довжина згодом ускладнить вам доступ до ягід.

Проводити обрізку потрібно восени / Фото Pexels

Необхідно позбутися хворих пагонів, а також уважно перевірити рослину на предмет захворювань і шкідників. Якщо виявите уражені ділянки куща, сміливо їх зрізайте, адже інакше інфекція може поширитися. Знищені частини рослини слід спалити, щоб запобігти подальшому розповсюдженню шкідників на ділянці.

Після того, як ви закінчите обрізку, важливо внести добрива. Щоб досягти оптимальних результатів, рекомендується використовувати різні види підживлення. Наприклад, можна скористатися сульфатом калію. Процес підживлення не є складним, але вимагатиме певного часу.

Проте, це абсолютно виправдано, оскільки наступного року рослина винагородить вас удвічі більшою кількістю плодів.

Related posts