Як виростити мандарин з кісточки в домашніх умовах: корисні рекомендації
Вирощування мандаринів у домашніх умовах — це захоплююча пригода для тих, хто обожнює кімнатні рослини. Це також шанс насолодитися смачними та ароматними цитрусовими фруктами, вирощеними власноруч.
Хоча мандарин не належить до найпростіших рослин, правильний підхід та трохи терпіння допоможуть досягти успіху. Про те, як виростити його з кісточки, розповів Флористікс Інфо.
Підготовка насіння до проростання.
Найкраще брати кісточки зі свіжих плодів, які ви щойно з'їли. Тоді їх не потрібно буде замочувати. Також важливо вибрати кілька здорових, великих та цілих кісточок, адже не всі з них зможуть прорости.
Проте, якщо у вас є сухе насіння, рекомендується загорнути його на кілька днів у вологу тканину або серветку перед висадкою. Не забудьте періодично зволожувати посадковий матеріал.
Сіяти насіння
Як тільки кісточки проростуть, настає час їх висаджувати в грунт. Для цього потрібно приготувати суміш, що складається з трьох частин субстрату землі, а також по одній частині перегною, піску та листової землі, до яких слід додати кілька жменей глини. Важливо самостійно підготувати цю грунтову суміш, оскільки торф, який міститься у готових субстратах, може бути шкідливим для мандарина.
Семена розміщують у стаканах об'ємом 200 мл або в контейнерах з отворами для дренажу, які не перевищують глибину 9 см. На дно цих ємностей обов'язково слід додати шар керамзиту або невеликих камінчиків.
Заглиблювати кісточку потрібно у вологу землю приблизно на 4 см. Після посадки посіви варто тримати при температурі 20-25 градусів.
Пересадка
Через 3-4 тижні після посіву можна очікувати перших паростків. Якщо ви вирішили висадити всі кісточки в один контейнер, після появи перших чотирьох листочків їх слід пересадити в окремі стаканчики. Наступна пересадка, яка відбувається методом перевалки, має бути виконана, коли коріння рослин заповнить весь простір стаканчика.
Догляд
Після пересадки молодого мандарину в горщик, важливо правильно доглядати за ним. В першу чергу, рослині потрібен регулярний полив. Мандарини люблять вологий ґрунт, але не переносять застою води, тому поливайте його відстояною водою лише тоді, коли верхній шар землі буде сухим.
Крім того, важливо надати рослині достатню кількість світла. Мандаринові дерева віддають перевагу сонячним умовам, тому ідеально розмістити горщик на підвіконні, яке виходить на південну або південно-східну сторону.
Оптимальна температура для росту, бутонізації та цвітіння мандаринових дерев коливається в межах від 16 до 18 градусів за Цельсієм, за умови, що вологість повітря становить 60%. Проте, не слід панікувати, якщо в приміщенні спостерігається підвищена температура. Мандарин здатен адаптуватися і плодоносити навіть за умов 40 градусів.
У час спокою підживлення не є необхідним. Проте, в період вегетації рекомендується вносити розчин комплексного мінерального добрива в ґрунт двічі на місяць.
Раніше OBOZ.UA розповідав про те, що можна посадити на городі в кінці вересня та навіть у жовтні.