Коли найоптимальніший момент для сніданку? Ви будете вражені!


Сніданок, безперечно, займає важливе місце в здоровому ранковому режимі. Часто в інтернеті ведуться дискусії про оптимальні варіанти їжі для збалансованого сніданку, або ж про те, чи дійсно варто снідати взагалі. Проте, якщо ви вже звикли до ранкових прийомів їжі, вам, напевно, цікаво, коли саме найкраще снідати.

MigNews поділиться думкою дієтологинь про те, в який час найкраще снідати, чи можна снідати надто пізно і чи потрібно прагнути снідати в один і той самий час щодня.

Яка оптимальна година для сніданку?

Час для сніданку не завжди визначається годинником. Як зазначає дієтолог Марісса (Мешулам) Карп, багато людей відчувають потребу в їжі протягом перших трьох годин після того, як прокинулися. Звісно, ваш особистий графік, фізична активність та загальний стан здоров'я також грають важливу роль у виборі найкращого часу для сніданку. Проте, в цілому, найбільш прийнятним є вживання їжі в інтервалі від однієї до трьох годин після пробудження, причому найчастіше це відбувається протягом перших 60 хвилин.

Що ж лежить в основі наукових пояснень ролі сніданку? Експертка у сфері харчування Ханна Сантоні зазначає: "Під час сну наш організм перетравлює їжу, спожиту напередодні, відновлюючись і набираючи сили. Вночі проходить багато годин після останнього прийому їжі, що призводить до природного зниження рівня цукру в крові". Сніданок, спожитий незадовго після пробудження, відновлює запаси глюкози в крові, надаючи організму необхідну енергію для ефективної роботи протягом дня.

Якщо ви пропустите свій сніданок або будете занадто довго його відкладати, це, швидше за все, призведе до відчуття втоми й виснаження. Крім того, рівень стресового гормону кортизолу може зрости, "що негативно вплине на природний циркадний ритм вашого організму та гормональний баланс", — зазначає Сантоні.

Пропуск або запізнення зі сніданком може негативно вплинути на збалансованість вашого харчування протягом дня. Це може призвести до того, що до обіду ви відчуєте сильний голод, що, в свою чергу, підвищує ризик переїдання та вибору менш корисних продуктів.

Чи є таке поняття, як занадто пізній сніданок?

Снідати можна і пізніше, але важливо розуміти, що це не лише питання часу на годиннику. Після тривалого голоду організм потребує харчування незалежно від того, чи прокидаєтеся ви о 5-й ранку, чи о 12-й. Ранковий прийом їжі не лише перериває піст, але й наповнює енергією, підтримує циркадний ритм, а також допомагає регулювати рівні цукру та гормонів у крові.

У такому випадку сніданок, який відбувається більше ніж три години після прокидання, можна вважати пізнім. І в залежності від часу, коли ви його вживаєте, він може перетворитися на обід.

Однак, за словами Карпа, не слід зовсім ігнорувати сніданок і чекати тільки на обід. Це може викликати зниження цукру в крові і рівня енергії, а також призвести до інших негативних наслідків, таких як інтенсивне відчуття голоду, про яке вже згадувалося.

Чи повинні ви снідати в один і той самий час щодня?

Якщо є така можливість, оптимальним варіантом буде дотримуватися одного й того ж часу для сніданку кожного дня. Це обумовлено тим, що наш організм функціонує згідно з внутрішнім біологічним годинником, або циркадними ритмами. Цей механізм працює найефективніше, коли ми споживаємо їжу за стабільним графіком. "Регулярне харчування в один і той самий час щодня дозволяє організму прогнозувати події та адаптуватися до них", — зазначає Карп.

Сантоні висловлює подібну точку зору, зазначаючи, що встановлення стабільного графіка дня і регулярного харчування може позитивно вплинути на покращення метаболічного стану організму.

Безумовно, у житті відбуваються різні ситуації. В деякі дні ви можете снідати раніше або пізніше, і це абсолютно нормально! Проте, в цілому, оскільки організм функціонує найефективніше в звичному ритмі, доцільно спробувати встановити для себе регулярний час для сніданку.

Під час цього процесу зверніть увагу на страви, багаті білком і клітковиною, які допоможуть вам відчувати насичення та підтримають рівень енергії.

Якщо ви шукали спосіб, як не допустити потемніння яблук після розрізання, то ми його знайшли. Зробіть наступне.

Related posts