Японський дерев'яний апарат відправився до Міжнародної космічної станції.
Унікальний дерев'яний супутник LignoSat став першим у своєму роді, успішно запущеним у космос. Наразі він знаходиться на борту вантажного корабля Dragon, який незабаром має з'єднатися з Міжнародною космічною станцією.
Проєкт LignoSat, що представляє собою дерев'яний супутник, був презентований вперше у 2020 році. Цей амбітний проєкт реалізує команда дослідників з Університету Кіото у співпраці з японською компанією Sumitomo Forestry, яка спеціалізується на лісозаготівлях. Вибір деревини як основного матеріалу для LignoSat обумовлений переконанням розробників, що вона може стати ефективною альтернативою традиційним металам, які зазвичай використовуються в космічних апаратах. Дерево, перебуваючи в умовах космічного вакууму, не підлягає впливу вологи, кисню та мікробів, які викликають його гниття на Землі. З точки зору міцності, деревина здатна конкурувати з алюмінієм. Більше того, при вході в атмосферу супутник згорить повністю, що усуває ризик падіння уламків і утворення небезпечних металевих частинок, які можуть негативно вплинути на екологію.
Для того, щоб з'ясувати, який вид дерева є оптимальним для виготовлення супутників, у 2022 році JAXA направила на Міжнародну космічну станцію три зразки, які були поміщені в японському лабораторному модулі "Кібо". В результаті досліджень було обрано магнолію як найкращий варіант.
Зовні LignoSat нагадує куб із довжиною грані 10 см. Він виконаний за традиційними японськими методиками, без металевих кріплень і клею. Усередині нього знаходяться електронні компоненти, які будуть вимірювати, як саме дерево справляється з екстремальними умовами космічного середовища. Додатково вивчатимуть здатність деревини знижувати вплив космічної радіації на мікрочипи.
ЛігноСат буде запущено в космос з японського модуля "Кібо" приблизно через місяць. Цей апарат розрахований на експлуатацію протягом шести місяців. Конструктори висловили сподівання, що у випадку успішного завершення експерименту, це відкриє нові горизонти в освоєнні космосу, надавши майбутнім колоніям можливість самостійно виробляти матеріали, необхідні для створення космічної техніки та модулів.
Раніше ми ділилися інформацією про те, як на зображенні, зафіксованому литовським супутником MP42, виявили ознаки зіткнення з космічними відходами.