Протягом тисячі днів війни компанія "Метінвест" інвестувала 8 мільярдів гривень у підтримку України, з яких більше половини було направлено на потреби армії. -- Delo.ua


12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.

За словами гендиректора "Метінвесту" Юрія Риженкова, від початку повномасштабного вторгнення група мобілізувала усі ресурси для підтримки армії, громадян, співробітників і забезпечення стабільності економіки.

"Ці 1000 днів війни ми пережили завдяки відданій роботі кожного нашого працівника. Нам вдалося не лише зберегти компанію, а й стати надійним тилом для країни. І сьогодні наші прагнення та дії залишаються незмінними - робити все від нас залежне для перемоги України та її повоєнного відновлення", - зазначив він.

Українські підприємства "Метінвесту" перебувають під постійною загрозою ворожих атак. Активи компанії в Маріуполі та Авдіївці зазнали значних пошкоджень через бойові дії, а ці міста наразі знаходяться під окупацією. Незважаючи на ці обставини, інші підприємства компанії продовжують свою діяльність з різними рівнями завантаження, враховуючи питання безпеки, доступність робочої сили, стабільність електропостачання, а також логістичні й економічні аспекти.

У березні-липні 2024 року в Україні тривали обмеження електропостачання через російські обстріли та високий попит на імпортну електроенергію. В серпні ситуація з постачанням електроенергії стабілізувалася, але на рівень виробництва залізорудної сировини продовжувала впливати несприятлива кон'юнктура на світовому ринку.

У той же час, збільшення обсягів виробництва на гірничозбагачувальних комбінатах (ГЗК) у порівнянні з минулим роком стало можливим завдяки відновленню роботи українських чорноморських портів з серпня 2023 року та росту замовлень на окатки. Зокрема, за дев’ять місяців 2024 року завантаженість ГЗК компанії сягнула 52% від довоєнних показників, що є зростанням у порівнянні з 32% за аналогічний період минулого року, тоді як металургійні комбінати підвищили завантаженість до 75% від довоєнного рівня.

Незважаючи на те, що лінія фронту наближається до Покровська, де відбуваються активні бої та інтенсивні обстріли, підприємства Покровської вугільної групи продовжують свою діяльність, забезпечуючи компанію коксівним вугіллям. Завдяки введенню в експлуатацію нової лави, що дозволила підвищити продуктивність видобутку та покращити якість коксівного вугілля, "Метінвест" поступово нарощує обсяги виробництва вугільного концентрату. Керівництво компанії уважно слідкує за ситуацією з безпекою та вживає всі необхідні заходи для зменшення можливих негативних наслідків для "Метінвесту". Щоб підтримати родини шахтарів, компанія організує евакуацію та розміщення сімей своїх працівників у більш безпечних регіонах.

Пріоритетом "Метінвесту" залишається турбота про співробітників. На всіх підприємствах групи в Україні є бомбосховища, укомплектовані для тривалого перебування людей. В укриттях є вода, їжа й ліки.

З 1 червня 2023 року компанія "Метінвест" впровадила нову систему преміювання для працівників своїх виробничих і ремонтних підрозділів в Україні. Розмір цієї премії може досягати 25% від основної заробітної плати, а в окремих випадках навіть перевищувати цю суму, залежно від того, наскільки успішно колектив виконує поставлені перед ним командні завдання.

А з 1 травня 2024 року компанія підвищила заробітну плату працівникам виробничих і ремонтних підприємств в Україні. Група застосувала диференційований підхід до перегляду зарплат, а оклади були проіндексовані вище за прогнозований рівень інфляції.

Основна мета бізнесу в умовах війни - спільно з усією нацією працювати на перемогу, виконуючи свої податкові зобов'язання, підтримуючи збройні сили та економіку, а також дбаючи про людей. З початку 2022 року до вересня 2024 року компанія "Метінвест", разом із своїми асоційованими підприємствами та спільними проєктами, внесла 50,3 млрд грн у вигляді податків і зборів до бюджетів різних рівнів в Україні. Це значний внесок у стабільність економіки країни та підтримку регіонів, які знаходяться в зоні конфлікту.

Під час війни першочерговим пріоритетом "Метінвесту" є допомога Силам оборони України: на це спрямовано понад 4,4 млрд грн. Уся підтримка надається в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Продукцію постачають військовим безплатно, як внесок у захист українських міст. Особливу увагу приділяють підрозділам на півдні та сході країни, де розташовані підприємства "Метінвесту".

Одним із ключових досягнень компанії стали спеціалізовані мобільні укриття - сталеві "криївки", які встановлюються під землею. Наразі 651 таке укриття забезпечує безпеку військових у різних зонах фронту. Крім того, на основі "криївок" компанія "Метінвест" розробляє командні пункти. Цієї осені в Україні було зведено перший підземний шпиталь, який оснащено сучасним медичним обладнанням і здатен приймати понад 100 пацієнтів щодня. Загальна вартість цього проєкту перевищує 20 мільйонів гривень.

Також компанія виготовила й передала Силам оборони 246 екранів для захисту бронетехніки від FPV-дронів, 61 "ловець ланцетів", 63 щити для фронтового транспорту, 23 протимінні трали. Сталь "Метінвесту" також використовується для виготовлення пластин для бронежилетів, протитанкових їжаків, мінібастіонів та мобільних автомобілів-багі, що слугують армії.

У рамках своєї діяльності "Метінвест" співпрацює з Збройними Силами України для розробки оборонних ліній. Компанія не лише залучає своїх спеціалістів, але й постачає будівельні матеріали та спеціальну техніку, аби затримати наступ противника. На Донецькому та Запорізькому фронтах вже зведено понад 200 км укріплень. Зокрема, оборонні конструкції були створені в районі Покровська, який є однією з найнапруженіших зон бойових дій.

"Метінвест" виступає одним із ключових донорів для української армії серед приватного сектору, забезпечуючи регулярне постачання техніки та обладнання на передову. Військові вже отримали 5 553 розвідувальні дрони, 2 003 тепловізори та 551 автомобіль, включаючи "швидкі". Для їхнього забезпечення пальним компанія надала 1,5 мільйона літрів пального. Крім того, "Метінвест" передав армії 31 500 аптечок і турнікетів, а також активно сприяє розвитку тактичної медицини в Україні у партнерстві з благодійним фондом PULSE.

З моменту початку повномасштабної війни в 2022 році "Метінвест" мобілізував приблизно 9 000 своїх працівників, включаючи співробітників спільних підприємств. Це один із найвищих показників серед українських компаній. Деякі ветерани вже повернулися з фронту і знову приступили до своїх обов'язків в компанії. Для підтримки військових у процесі адаптації до мирного життя "Метінвест" розробив всебічну екосистему реінтеграції ветеранів. Вона базується на принципах відповідальності, системності та справедливості. Підготовка до служби починається ще до мобілізації: працівникам надають допомогу в підготовці до служби, забезпечують необхідним спорядженням, підтримують зв'язок під час їхнього перебування на фронті і допомагають задовольнити основні потреби.

Компанія готова працевлаштовувати як колишніх працівників, так і найманих на ринку праці ветеранів. Для цього відкрито 4 тисячі вакансій на інженерно-технічні спеціальності. За потреби можна пройти навчання чи перекваліфікацію, здобути вищу освіту в гірничо-металургійному університеті "Метінвест Політехніка" на пільгових умовах. Ветеранам пропонують фізичну та психологічну реабілітацію коштом компанії, а колективи навчають взаємодії з демобілізованими колегами.

Компанія "Метінвест" активно підтримує створення територій для ветеранів у тих регіонах, де вона здійснює свою діяльність. Наприклад, в Запоріжжі та Кривому Розі завдяки зусиллям компанії реалізується ініціатива "Вільні хвилі", що надає можливість військовослужбовцям та ветеранам безкоштовно займатися плаванням. Крім того, існує проєкт "Спілкуй. Ветеран" – платформа, що сприяє відкритому спілкуванню між ветеранами та експертами з різних галузей.

Програма підтримки ветеранів від "Метінвесту" вважається однією з найкращих в Україні та отримала визнання від незалежних експертів. Зокрема, за результатами міжнародної премії Reuters: Sustainability Awards 2024, компанія потрапила до топ-8 фіналістів у категорії "Різноманітність, рівність та інклюзія" завдяки проєкту "Шлях героя: екосистема інтеграції ветеранів Метінвесту".

Для вирішення проблеми браку кадрів, частково викликаного мобілізацією, компанія "Метінвест" безкоштовно пропонує перенавчання своїм співробітникам, щоб вони могли отримати додаткові професійні навички поряд із основними. Особливу увагу організація приділяє гендерній рівності та адаптації жінок у професійній сфері, адже їх частка серед найманих працівників українських компаній становить близько 30%. Жінки поступово освоюють спеціальності, які раніше вважалися виключно чоловічими. Наприклад, у "Метінвесті" сформувалася перша жіноча бригада на шахті в Покровську, яка відповідає за управління складним обладнанням.

Ще однією ключовою метою "Метінвесту" під час війни є забезпечення добробуту своїх працівників, їхніх сімей та жителів міст, де компанія здійснює свою діяльність. В рамках гуманітарної програми "Рятуємо життя", яка була започаткована на початку повномасштабного вторгнення, підтримку отримали 516 тисяч мирних громадян.

Завдяки підтримці донорів та партнерів в Україні вдалося доставити приблизно 4 200 тонн продуктів харчування, засобів особистої гігієни та предметів першої необхідності. Лікарні отримали медикаменти та обладнання на загальну суму 9,5 мільйона гривень. Серед важливих ініціатив також виділяються програми фізичного та психологічного відновлення як військових, так і цивільних осіб. У рамках програми протезування, реабілітації та хірургії допомогу отримали 136 захисників та мирних громадян України. Крім того, близько 2 670 жінок і дітей, які постраждали, змогли поліпшити своє психічне здоров'я.

Щоб підтримати громади в регіонах присутності під час війни, "Метінвест" продовжує виконувати свої зобов'язання, закріплені в меморандумах про соціально-економічне партнерство.

Цього року "Метінвест" зосередив свої зусилля на модернізації амбулаторії, ремонті небезпечних ділянок доріг, заміні покрівель у дитячому садку та гімназії, а також на відновленні водопостачання для мешканців Глеюватської громади в Дніпропетровській області. У Кам'янському компанія також сприяла ремонту найбільших медичних установ громади. Навесні в місті були відкриті оновлене травматологічне відділення лікарні № 9 та нова клініко-діагностична лабораторія лікарні швидкої медичної допомоги.

Related posts