Смерть Вікторії Рощиної та п'ять запитів Зеленського до партнерів: що висвітлюють міжнародні медіа.


Президент Володимир Зеленський в рамках свого туру європейськими столицями озвучив п'ять ключових вимог України, повідомляють світові ЗМІ цього тижня. Різні медіа проаналізували шанси на їх реалізацію.

Також у західних медіа аналізували бойові дії в Україні у вересні та зійшлися у висновку, що цей місяць став найкривавішим для російських загарбників. І вже нині втрати росіян досягають 615 тис. убитими і пораненими.

Ще одна тема у ЗМІ цього тижня - загибель у полоні української журналістки Вікторії Рощиної.

Gazeta.ua провела аналіз статей, опублікованих у західних медіа.

Президент Зеленський не дозволяє урагану в США завадити йому представити план перемоги лідерам у Лондоні, Парижі, Римі та Берліні. Із четверга, він у 36-годинному турне столицями Європи. Переконує глав відповідних країн і нового генсека НАТО дати військову допомогу Києву.

Зеленський прагне отримати підтримку європейських країн перед виборами в США, що відбудуться 5 листопада, оскільки їх результати можуть негативно вплинути на відносини Києва з важливим союзником.

В останню хвилину ураган Мілтон змусив президента Джо Байдена скасувати поїздку до Німеччини, де він мав головувати на саміті Рамштайн у суботу. Це дало б змогу Зеленському разом звернутися до ключових союзників. Тепер доводиться їздити до кожного з них окремо.

Зеленський розпочав із Лондона, де представив план прем'єру Кіру Стармеру та генсеку НАТО Марку Рютте. Президент знову просив дати дозвіл Києву використати надану Заходом зброю для ураження цілей у Росії.

"З юридичної точки зору це можливо - Україні дозволено використовувати свою зброю, щоб вражати цілі в Росії, якщо ті загрожують Україні. Але це завжди звернення до окремих союзників", - сказав Рютте.

Зеленський висловив аналогічне прохання президенту Еммануелю Макрону під час візиту до Парижа в четвер, а завершив свій день у Римі, зустрівшись з прем'єр-міністром Джорджією Мелоні, яка твердо підтримує Київ, але наполегливо підкреслює, що італійська зброя не повинна застосовуватися на території Росії.

Після ранкової зустрічі зі Святішим Отцем у п'ятницю, Зеленський вирушить до Берліна для переговорів з канцлером Олафом Шольцем. Шольц є найбільшим військовим постачальником для України після США, але водночас він утримується від надання крилатих ракет великої дальності Taurus через побоювання, що це може спровокувати Росію.

POLITICO переглянув п'ять найбільших запитів Зеленського під час туру та оцінив їх шанси за шкалою від 1 до 5, де 1 - без шансів, а 5 - дуже ймовірно.

1. Вступ в НАТО

Зобов'язання держав Альянсу у контексті прагнення України стати членом НАТО є важливою складовою стратегії Києва щодо завершення конфлікту, оскільки вважається, що це єдиний ефективний шлях для запобігання новій агресії з боку Росії.

Керівник офісу президента Зеленського Андрій Єрмак нещодавно висловив думку, що запрошення до приєднання є складовою стратегії досягнення перемоги. Він також закликав партнерів не звертати уваги на російські погрози про можливу ескалацію.

Хоча НАТО стверджує, що Україна зрештою стане частиною Альянсу, конкретні терміни для цього поки що не визначені. Сполучені Штати та Німеччина виступають на чолі групи, яка висловлює сумніви щодо можливого вступу Києва.

Замість цього, Київ розпочав процес підписання 20 угод з партнерами, які мають на меті поглиблення співпраці в області безпеки. Однак ці угоди не пропонують жодних гарантій щодо членства в НАТО.

Ймовірність досягнення успіху - 1.

ОЗНАЙОМТЕСЬ І З ЦИМ: Плюси та мінуси "ручного управління" оборонно-промисловим комплексом.

2. Перекрийте українське небо.

Одним із доцільних кроків могло б бути залучення західних сусідів, зокрема Польщі та Румунії, для використання їхніх систем протиповітряної оборони з метою перехоплення російських дронів і ракет, що прямують над західною частиною України. Проте на сьогодні це залишається складним завданням, оскільки союзники побоюються ризику безпосереднього зіткнення з Росією.

Це викликає здивування в Києві. А дипломати вказують на те, що США з Ізраїлем використовують свої ППО, щоб збивати іранські ракети. Київ закликає до "такої ж рішучості" у захисті України "від російських дронів і ракет".

Ймовірність досягнення успіху - 1.

Супутнім питанням є необхідність переконати європейські столиці надати Україні більше систем протиповітряної оборони, які українські військові зможуть самостійно розгорнути. Крім того, важливо отримати гарантії щодо постачання нових систем Patriot і SAMP/T. Незважаючи на обнадійливі заяви влітку, поставки зупинилися, але обіцянки все ще залишаються в силі.

Під час зустрічі зі Стармером і Рютте Зеленський наполягав на перегляді обмежень, які перешкоджають Україні вражати цілі західною зброєю всередині Росії. Попри підтримку Рютте, європейці побоюються, що дозвіл на глибокі удари може спровокувати ширшу війну чи навіть ядерну відповідь Росії.

Сполучені Штати, Великобританія, Франція та Італія надали Україні обмежені партії ракет з дальнім радіусом дії, проте мають за мету уникнути їх використання для атак на території Російської Федерації. Німеччина категорично відмовляється постачати свої потужні ракети Taurus. Незважаючи на тиск від союзників у коаліції, канцлер Шольц залишається непохитним у своїй позиції, відповідаючи чітким і рішучим "ні".

Ймовірність досягнення успіху - 1.

5. Зробіть Україну арсеналом демократії

Київ прагне залучити інвестиції в свою оборонну промисловість, що сприятиме розвитку економіки країни та забезпеченню її власними засобами озброєння для протистояння РФ, уникаючи при цьому конфліктів із союзниками. Відомі компанії, такі як Rheinmetall, Nammo та Saab, уже уклали угоди щодо місцевих програм виробництва артилерійських систем і бронетехніки. Також Данія, Канада та Литва активно розміщують замовлення на продукцію українських оборонних підприємств.

Ймовірність досягнення успіху - 5.

Вересень став найкривавішим місяцем війни для російських військ в Україні, заявили офіційні особи США. Через дорогий наступ на Донбасі кількість загиблих і поранених росіян з початку війни перевищила 600 тис.

Офіційні особи США пояснюють високу кількість втрат жорстокою війною на виснаження - коли кожна сторона намагається виснажити іншу, завдаючи максимальних втрат, сподіваючись зламати спроможність і волю противника продовжувати війну. Російські війська за останні місяці досягли стабільних, але поступових успіхів на Донбасі. Цей стиль війни можна назвати м'ясорубкою - коли командири готові кидати на смерть багато тисяч піхотинців.

Згідно з оцінками Сполучених Штатів, російські втрати в конфлікті вже перевищують 615 тисяч, з яких 115 тисяч загиблих і 500 тисяч поранених. Київ намагається ретельно приховати свої втрати навіть від американської сторони, проте в США підрахували, що Україна понесла трохи більше половини від втрат Росії, що складає понад 57,5 тисяч загиблих і 250 тисяч поранених.

Офіційна особа не вказала точну цифру російських втрат за минулий місяць, зазначивши лише, що цей період став найкривавішим для Москви. Американські та британські військові експерти оцінюють середню кількість загиблих росіян на рівні понад 1200 осіб щоденно, що перевищує попередній рекорд за кількістю втрат на день, зафіксований у травні.

Незважаючи на втрати, Росія щомісяця комплектує свої ряди новими солдатами в кількості 25-30 тисяч. Приблизно стільки ж військових залишає бойові дії. Це дає змогу армії продовжувати насичувати українську оборону новими атаками, сподіваючись на можливість прориву ліній окопів.

Путін прагнув уникнути широкомасштабної мобілізації, яка могла б зустріти значний опір серед населення. Замість цього Росія намагається залучити добровольців, пропонуючи їм привабливі фінансові винагороди.

Втрати російських військ також зростали раніше, зокрема під час штурму Авдіївки та Бахмута в 2023 році. Однак ці наступи тривали протягом кількох місяців. У вересні тиск на фронті включав спроби просування в Донецькій області, а також захист від українських сил у Курській області. Це супроводжувалося інтенсивними атаками, коли незначні піхотні підрозділи захоплювали малі території.

Читайте також: Чи наближається урановий апокаліпсис? Які наслідки це може мати для України.

Застосування Росією піхотинців у серіях атак ілюструє одну з її ключових переваг — чисельність населення. З населенням близько 146 мільйонів, Росія має втричі більше людей, ніж Україна, що забезпечує їй значні резерви для комплектування військ. Однак високі втрати змушують Росію терміново залучати новобранців, що часто призводить до того, що вони мають недостатню підготовку.

"Значна частина тактики російського командування базується на використанні гарматного м'яса", - зазначила Наталя Костенко, заступниця постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні, під час Форуму ОБСЄ.

За її словами, тактика кидання в бій мас піхоти без урахування втрат приносить Росії певний прогрес у наступі, але за кожні 2,5 кв м захопленої землі росіяни платять життям солдата.

На її думку, методи, що застосовують російські війська, свідчать про те, що Росія "може досягти успіху на фронті, сплачуючи ціну, яку жодна інша держава не погодилася б виплатити".

Прикладом таких дій, за словами Костенко, стали бої за Вугледар, звідки недавно відійшли українці.

"Російським силам вдалося захопити місто лише після безлічі щоденних спроб подолати українську оборону. Незважаючи на значну чисельну перевагу та підтримку артилерії і авіації, їм знадобилося два роки, щоб встановити контроль над містом, яке в результаті їх дій було повністю знищено", - зазначила вона.

Костенко зазначає, що, незважаючи на безперервні спроби Росії підірвати моральний дух українців, Збройні сили України "продовжують відстоювати суверенітет і територіальну цілісність країни від російських агресорів, а також захищати цивільних осіб від жахіть, які приносить російська окупація".

Українська журналістка Вікторія Рощина, яка була захоплена у Москві під час репортажу з окупованого сходу України, tragically померла у російському полоні. Цього місяця їй мало б виповнитися 28 років, але вона зникла в серпні 2023 року під час поїздки на територію, що контролюється Росією.

У квітні 2024 року батько отримав повідомлення від Міністерства оборони Російської Федерації, в якому повідомлялося, що його донька перебуває в російському ув'язненні. Деталі її затримання залишаються невідомими.

За інформацією російського медіа "Медіазона", Вікторія загинула під час перевезення з таганрозької в'язниці до Москви.

З початку вторгнення тисячі українців, що протестують проти російської окупації, були арештовані на захоплених територіях. Згідно з інформацією правозахисних організацій, значна частина цих людей піддається катуванням.

У травні Україна заявила, що понад 20 українських медійників утримуються в російському полоні. Тривають переговори щодо їх повернення.

Related posts