Загинув керівник 186 окремого батальйону Ігор Гриб: ініційовано службове розслідування.


Розпочато офіційне розслідування причин загибелі командира 186-го окремого батальйону 123-ї бригади Територіальної оборони Ігоря Гриба. Цей військовослужбовець, який брав участь у звільненні Миколаївської та Херсонської областей, а також виконував бойові завдання на островах Херсонщини, помер 2 жовтня. Деякі засоби масової інформації повідомляли про можливий суїцид командира.

У 123 бригаді ТрО оголосили про старт розслідування. Керівництво запевняє, що докладе всіх зусиль для усунення потенційних труднощів у підрозділі, аби гарантувати успішне виконання бойових завдань у майбутньому.

"Маємо повідомити інформацію з приводу смерті військовослужбовця нашої бригади, командира 186 окремого батальйону Ігоря Гриба. Це був відданий військовій справі та своїй країні військовослужбовець, командир, який піклувався про особовий склад та не стояв осторонь проблем свого військового колективу. Світла пам'ять воїну-захиснику, співчуття рідним та близьким військовослужбовця. Обставини загибелі Ігоря Гриба наразі з'ясовуються, проводиться службове розслідування", - зазначено у заяві 123 бригади ТрО.

Заява про ініціювання службового розслідування стала результатом висловлювань журналіста Володимира Бойка, який стверджує, що командир 186 окремого батальйону нібито вчинив самогубство. Крім того, Бойко звинуватив військовослужбовців батальйону у зникненні з бойових позицій поблизу Вугледару, що, на його думку, "призвело до остаточного падіння міста".

Згідно з інформацією, отриманою від "Суспільного", ймовірність самогубства комбата на командно-спостережному пункті, можливо, підтверджується у внутрішньому звіті щодо фронтової ситуації, який потрапив до рук журналістів. Крім того, видання вказує, що джерела серед військових 123 бригади ТрО також підтверджують цю версію подій.

Останнє, що я почув від нашого командира, коли він зібрав нас у лісі, було повідомлення про те, що на бойові позиції повинні зайти два розрахунки. Ми мали залишатися там постійно. Він пояснив, що нам потрібно буде пройти блокпост, з якого вже не буде можливості вийти. Якщо перші два розрахунки зазнають втрат, то на їхнє місце зайдуть ще два. Якщо ж і вони не витримають, далі вже не буде кому прийти на допомогу. Командир зазначив, що у нас є ніч, щоб пережити це і обдумати, яке рішення ми приймемо, -- цитує "Суспільне" слова одного з бійців бригади, прикомандированого до батальйону Ігоря Гриба.

"Суспільне" з посиланням на згаданого вояка зазначає, що "вранці ті, хто бажав, зібралися та вирушили додому (у СЗЧ -- ред.), в той час як інші, хто не прагнув повертатися, зібралися для подальшої подорожі, сподіваючись на можливі зміни та відведення бригади."

"Через кілька днів ми отримали шокуючу новину про самогубство. Можу сказати лише, що він був видатним бійцем. Ми разом виходили на передову, довіряли йому, вірили в нього і знали, що все буде гаразд. Ця трагедія суттєво вплинула на настрій і моральний дух всього батальйону," - поділився своїми думками в інтерв'ю журналістам інший військовослужбовець, який служив під командуванням Гриба.

Водночас у соціальних мережах багато користувачів висловили своє незадоволення спробами зневажити пам'ять покійного комбата та очорнити солдатів його батальйону, які вже не перший рік стоять на захисті України.

"Роз'яснюю тим, хто намагається заплямувати 186 бат та його командира Ігора ГРИБА. Ніхто з бата позиції не здавав. Ігор Гриб таких вказівок не надавав. Коли зайшли на вказані позиції... там вже було ПЕКЛО. Не маю можливості все описати, у зв'язку з тим, що триває офіційне розслідування. Але факт, що досі 186 БАТ знаходиться там, де йому визначило вище командування. Це так є. Хлопці не залишали своїх позицій, а вимушені були зайняти оборону там, де їх зустрів ворог. Комбат Ігор ГРИБ ніколи не зраджував свій батальйон, свойх військовослужбовців та УКРАЇНУ. ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ", - написав захисник Олег Бортников на своїй сторінці у Facebook.

"Він справжній герой!", "Такі особистості часто залишаються непоміченими, а їх репутацію легко знищити", "Лісник був ВИЗНАНИМ ОФІЦЕРОМ, який пройшов через жахіття війни з 2014 року, починаючи з посади командира взводу (28 ОМБР) і дійшовши до КОМБАТА 186 ОБ (123 ТРО), який завжди дотримувався честі. Низький уклін і вічна пам'ять", "Я служив під його керівництвом з самого початку! Такого комбата та таку людину більше не знайти. Він справжня людина!!! Всі бійці 123 бригади підтримували його! Вічна пам'ять командиру!!", "Комбат був чуйним і уважним до родин загиблих. Ми завжди відчували його підтримку, навіть на відстані", - висловлюють свою думку в коментарях до допису багато людей, які вважають поширену інформацію про дії командира та бійців його батальйону неправдою.

У 123 ТрО в документі, що стосується ініціювання службового розслідування обставин загибелі Ігоря Гриба, також підкреслили бойовий шлях бригади.

"Історія нашої бригади, а також її військовослужбовців, які з перших днів війни стали на захист Батьківщини, багатогранна. Особовий склад бригади активно долучався до визволення Миколаївщини та Херсонщини, а з листопада 2022 року виконував бойові завдання з охорони узбережжя Дніпра та островів Херсонської області. Тому важливо дати керівництву бригади та Командуванню можливість ретельно проаналізувати ситуацію, що склалася в військовому колективі, та вирішити всі нагальні питання для забезпечення ефективного виконання бойових завдань. Ми продовжимо інформувати вас про розвиток подій", - зазначили представники.

Ігор Гриб з'явився на світ у Миколаївській області. Він підписав контракт на військову службу ще в 2014 році. Брав участь у боях на Савур-Могилі та в Іловайську, а також активно захищав Мар'їнку та Красногорівку.

У 2021 році Ігор Гриб очолив 186 батальйон 123 бригади територіальної оборони. Навесні 2022 року йому було присвоєне звання підполковника.

У період масштабного вторгнення його підрозділ активно залучався до бойових дій на території Херсонської області. На момент загибелі військовому виповнилося 34 роки.

Вдома на нього чекали дружина та донька.

У рідному краї, в Кривоозерській територіальній громаді, 5 вересня відбулася зустріч тіла захисника. Уздовж шляху, яким йшов траурний кортеж, люди ставали на коліна, висловлюючи свою повагу та вдячність героєві.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у боях проти армії Росії загинув воїн з Полтавщини Дмитро Назаров. Свій останній бій він прийняв під Тернами.

Related posts