Законодавство щодо угоди з правоохоронними органами: у НАБУ роз'яснили, чому корупціонери не зможуть уникнути покарання.
Президент Володимир Зеленський затвердив закон, що регулює угоди з правоохоронними органами у справах корупції. Згідно з нововведеннями, суд має можливість призначити корупціонерам shorter термін ув'язнення, ніж той, що передбачений Кримінальним Кодексом, за умовою укладення угоди зі слідством, виявлення спільників та компенсації завданих збитків.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів Олександр Скомаров, керівник другого головного підрозділу детективів НАБУ.
У первісному варіанті законопроекту містились деякі недоліки в нормах, які могли викликати уявлення, що за допомогою відкупу від покарання можна уникнути реальної відповідальності. Проте в остаточному варіанті закону, схваленому Верховною Радою, ці аспекти стали більш врівноваженими.
Наприклад, заборонено укладати угоду про визнання винуватості з організатором корупційного злочину, за виключенням того випадку, коли організатор у повному обсязі відшкодує завдані збитки та викриває іншого організатора такого ж корупційного злочину.
У реальному житті подібних ситуацій буде не так вже й багато, і це слугує своєрідним захистом, щоб справжні організатори та особи, які є вигодонабувачами і стовпами корупційних схем, не змогли уникнути реальної кримінальної відповідальності. Зокрема, це може призвести до їхнього ув’язнення.
Існують запобіжники, які залежать від рівня, на якому укладаються угоди про визнання винуватості. Також існують умови, які повинні бути виконані перед тим, як буде досягнута угода про зменшення терміну покарання. Саме з цих причин ми не вбачаємо значних ризиків," – зазначив Олександр Скомаров.