10 українських міст отримали нові назви: які тепер іменники у Сєвєродонецька, Червонограда, Новомосковська та інших населених пунктів?
Верховна Рада України затвердила проект постанови, що стосується перейменування ряду населених пунктів та районів. Згідно з новим актом, 327 населених пунктів в Україні отримали нові назви, серед яких є й 10 міст.
Сєвєродонецьк перейменували на Сіверськодонецьк. Фото з відкритих джерел
Як повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради 281 народний депутат підтримав рішення про дерусифікацію 327 населених пунктів. За постановою в України зникли радянські назви 10 міст.
Наприклад у Львівські області місто Червоноград отримало нову назву -- Шептицький. У Дніпропетровські області місто Новомосковськ перейменовано на Самар, а місто Першотравенськ -- на Шахтарське.
У Харківській області місто Красноград отримало нову назву — Берестин, а Первомайський тепер називається Златопіль. У Черкаській області місто Ватутіне змінило свою назву на Багачеве.
У Сумській області місто Дружба отримало нову назву - Хутір-Михайлівський. У Луганській області, Первомайськ став Сокологірськом, Молодогвардійськ перетворився на Отаманівку, а Сєвєродонецьк змінив свою назву на Сіверськодонецьк.
Згідно з ухвалою, було проведено дерусифікацію 56 селищ і 261 села.
Зміна назв населених пунктів і районів була здійснена через наявність у їхніх назвах елементів, що відображають російську імперську ідеологію, або через невідповідність державним мовним стандартам. Цей процес відбувався відповідно до закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії", з метою адаптації назв до зазначених вимог.
Раніше інформаційний ресурс "Коментарі" інформував про те, що Національний банк України виступив з ініціативою щодо дерусифікації копійки.
Крім того, "Коментарі" висвітлювали інформацію про німецьке містечко, яке отримує нову назву на честь американської виконавиці.