Російська армія поповнилася новим контингентом бомбардувальників, здатних переносити керовані авіабомби.
Су-34, що виконує роль фронтового бомбардувальника, наразі виступає як один з головних бойових літальних апаратів російських військово-повітряних сил.
Російська Об'єднана авіабудівна корпорація передала нову партію фронтових бомбардувальників Су-34 Повітряно-космічним силам армії-агресора. Про це інформує "Ростех".
Кількість переданих бомбардувальників росіяни не називають - на відео можна бачити два нових літака.
Су-34 грають ключову роль у конфлікті між Росією та Україною, виконуючи функцію основних платформ для високоточних боєприпасів, оснащених універсальними модулями планування та корекції (УМПК), які відомі як керовані авіабомби.
Розглядаємо навісний модуль, який здатний трансформувати стандартні некеровані бомби, такі як ФАБ-250 та ФАБ-500 М-62, у високоточні планерні боєприпаси з розширеним радіусом дії.
Згідно з інформацією з відкритих джерел, бомби з УМПК, оснащені супутниковою та інерціальною системами наведення, мають ефективну відстань від точки скидання до цілі в межах 40-60 км. Це створює серйозну проблему для Сил оборони, оскільки російські літаки залишаються поза досяжністю більшості українських зенітно-ракетних комплексів.
Су-34 являє собою універсальний надзвуковий винищувач-бомбардувальник фронтового класу, який також відомий як "фронтовий бомбардувальник".
Це літак, створений на основі суттєво оновленого радянського Су-27. Від свого попередника Су-34 відрізняється збільшеним бомбовим навантаженням та більшою ємністю паливних баків.
Максимальна бойова вага літака досягає 8 тисяч кілограмів, але може збільшитися до 12 тисяч кілограмів при бойовому радіусі в 1000 кілометрів.
Нагадаємо, раніше авіаційний експерт Костянтин Криволап заявив, що за весь час росіяни виготовили близько 150-160 літаків Су-34. Сьогодні у них могло залишитися близько 80 таких бомбардувальників.
У свою чергу, інший авіаційний експерт - Богдан Долінце - зазначив, що в цьому році РФ зможе виготовити не більше 20 бойових літаків. Близько 15 з них можуть бути машинами типу Су-35 та Су-34.