Чи будуть чоловіків, які підпадають під мобілізацію, повернено з ЄС до України: які коментарі звучать з Брюсселя?


У Європейському Союзі неможливе застосування диференційованого підходу до українських біженців, що базувався би на їхній статі, віці чи військовозобов'язаності.

Про це заявила єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон пише РБК-Україна з посиланням на її інтерв'ю "Радіо Свобода". Про це повідомляють Контракти.UA.

"Це неможливо згідно з Директивою про тимчасовий захист (документ, що регулює статус українських біженців на території ЄС, - ред.)", - повідомила єврокомісарка.

На уточнююче запитання, чи ЄС допоміг би Україні повернути її чоловіків призовного віку з-за кордону, Йоганссон зазначила, що нікого не видворятимуть із території Євросоюзу примусово.

"Ми будемо на стороні тих, хто прагне повернутися в Україну, і проведемо переговори з українською владою та урядом про оптимальні шляхи реалізації цього процесу. Ніхто не залишиться поза увагою в ЄС," - зазначила Йоганссон.

За оцінкою ООН, станом на 19 серпня 2024 року кількість мігрантів з України у світі досягла 6,739 млн осіб. З них 6,168 млн біженців зафіксовано в Європі та 0,571 млн біженців за межами Європи.

Згідно з результатами опитування, проведеного агентством ООН, жінки складають 78% респондентів, а середній вік опитаних становить 46 років.

Тема примусового виїзду українських чоловіків призовного віку порушувалася як українськими офіційними особами, так і європейськими політиками.

На початку вересня Василь Зварич, посол України в Чехії, оголосив, що Чехія не здійснюватиме примусове повернення чоловіків, які підлягають мобілізації, до України.

Раніше міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський зазначив, що його країна не підтримує українських чоловіків, які прагнуть уникнути мобілізації, перебуваючи за межами України.

Related posts